This site will look much better in a browser that supports web standards, but it is accessible to any browser or Internet device.

Hymn Konfeksu
Konfeks 2023/24
Ostatni mecz
Tabela 2023/24
1 Sparta Grębocice 69
2 Błękitni Kościelec 64
3 Iskra Kochlice 63
4 Konfeks Legnica 61
5 Chojnowianka Chojnów 60
6 Odra Scinawa 56
7 Sokół Jerzmanowa 51
8 Błękitni Koskowice 47
9 Stal Chocianów 43
10 Pogoń Góra 43
11 Zryw Kłębanowice 35
12 Kaczawa Bieniowice 29
13 Górnik Lubin 25
14 Dąb Siedliska 22
15 Dragon Jaczów 16
16 Czarni Dziewin 7
więcej
30 kolejka 15/16.06.24
Jerzmanowa - Koskowice 9:1
Kościelec - Chojnów 6:1
Kaczawa - Dziewin 4:0
Sparta - Siedliska 7:1
Górnik - Jaczów 5:1
Zryw - Konfeks 1:0
Kochlice - Góra 8:0
Odra - Stal 2:1
Snajperzy 2023/24
Ziemba Jakub 20
Krupa Bartosz 17
Swędzikiewicz Maciej 16
Dańczak Oliwer 8
Karolczak Korneliusz 6
Przerywacz Paweł 4
Plebaniak Dominik 3
Cichy Norbert 3
Pilarowski Maciej 3
Korczyński Mateusz 3
Grządkowski Michał 1
Tkaczenko Ivan 1
Nowak Piotr. 1
Fraska Adam 1
Jazowiecki Alelsander 1
Nasi Sponsorzy

.
.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Hubert Łysy w Konfeksie !!!
02/08/2023 14:46
Klub Sportowy Konfeks Legnica informuję, że od sierpnia w naszym klubie pracuje Hubert Łysy - trener piłki nożnej. Hubert będzie trenował zespół Trampkarzy.
Rozpocznie zajęcia 08 sierpnia 2023 (wtorek) o godz. 15:30 prowadząc pierwszy trening ze swoją grupą.
Hubert to 37 letni trener, który przez wiele lat prowadził zajęcia w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. Przez pewien okres był w sztabie pierwszego zespołu Miedzi Legnica gdy trenerem był Bogusław Baniak. Ostatnio pracował w IV ligowej Odrze Ścinawa. Hubert posiada bardzo wysokie kwalifikacje trenerskie UEFA ELITE YOUTH. Treningi odbywać się będą w okresie sierpnia we wtorki, czwartki i piątki o 15:30 na boisku przy ul.Grabskiego.
Zapraszamy do udziału w treningach. 
Jednocześnie życzymy Hubertowi wiele zadowolenia z pracy w naszym klubie i przyczynienia się do podnoszenia poziomu piłkarskiego swoich wychowanków.
Marcin Robak z wizytą w Konfeksie.
07/07/2023 1:16
Miło nam poinformować że kilka dni temu w naszym klubie gościł Marcin Robak wraz z całą rodziną - żoną Patrycją i synami Antkiem i Frankiem. Była możliwość podczas kilku godzinnego spotkania porozmawiać o jego życiu po zakończeniu kariery piłkarskiej.
Marcin przywiózł dużo swoich zdjęć z podpisami, które wręczył uczestnikom turnieju im. Włodzimierza Jantury, działaczom klubowym itd. Marcin często uczestniczy w akcjach charytatywnych na rzecz potrzebujących.
Cieszymy się ze Marcin utrzymuje kontakt ze swoim macierzystym klubem i zawsze jest miłe widziany w konfeksie.
Spotkanie OldBoyów Konfeksu.
27/06/2023 14:17
W sobotę 24 czerwca 2023 odbyło się kolejne spotkanie naszych byłych zawodników, trenerów i działaczy grających i działających w Konfeksie w latach 70, 80 i 90.
W sumie w spotkaniu uczestniczyło ponad 30 osób w tym jeden z założycieli klubu Adam Bartnik i były kierownik drużyny Stanisław Iwanicki.
Było to bardzo sympatyczne spotkanie, które trwało ponad 6 godzin. Było wiele wzruszających momentów, wspomnień, a nie którzy zawodnicy spotkali się po 30 latach.
Był tradycyjny grill i coś jeszcze.
Wszyscy umówili się na spotkanie za rok i myślimy że w jeszcze większym gronie. Podczas tego spotkania Adam Bartnik i Piotr Potycz wręczyli obchodzącemu w tym dniu imieniny Jankowi Chmielowskiemu drobny upominek i życzenia zdrowia i wspaniałych lat. Zaśpiewaliśmy Jankowi tradycyjne sto lat i bawiliśmy się dalej. Wypada nadmienić, że w spotkaniu uczestniczyli także Marcin Makuch i Mariusz Bach, ktorzy opracowują książkę o historii klubu KS Konfeks, która prawdopodobnie ukaże się pod koniec grudnia 2023. Autorzy tej książki zebrali wiele ciekawych materiałów, które znajdą się w tym wydawnictwie. Dziękujemy za przybycie.
Jednocześnie zapraszamy wszystkich byłych zawodników o kontakt z klubem ponieważ jest to zawsze miłe, że pamiętacie o swoich korzeniach.
Do zobaczenia za rok !!
Super zakończenie sezonu dzieci w Konfeksie.
26/06/2023 13:30
W dniu 22.06 odbyło się uroczyste zakończenie sezonu piłkarskiego dla grup dziecięco-młodzieżowych trenujących w naszym Klubie . Spotkanie trwało od 15:00 do 21:00 , i zgromadziło ponad 600 dzieci oraz rodziców. Jak to bywa od wielu lat był grill, owoce, napoje,słodycze i jak już się stało tradycją super wypieki domowe mam naszych dzieci. Było wiele gier, zabaw oraz super zjeżdżania za którą dziękujemy Państwu Jurek.
Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy (jeżeli ktoś nie otrzymał są do odbioru w Klubie). Gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom tego spotkania ,a szczególnie zawodnikom i ich rodzicom. Wspólnie tworzymy wspaniałą atmosferę w naszym Klubie. W tym roku była rekordowa ilość ciast,które były przepyszne i wszystkim bardzo smakowały.
Za wszystko dziękujemy rodzicom , ponieważ bez Waszego udziału nie wyobrażamy sobie działalności na tak duża skalę. W naszym spotkaniu uczestniczyła Pani Ewa Małgorzata Szczecińska Dyrektor Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Legnicy, która wyraziła podziw dla naszej działalności i była zbudowana faktem , że tak duża ilość dzieci trenuje w naszym Klubie oraz faktem zaangażowania rodziców w nasza działalność.
Jednocześnie zapraszamy na zajęcia po powrocie z obozu, które będą trwały przez całe wakacje.
Górnik Polkowice triumfatorem memoriału W.Jantury
26/06/2023 12:56
XXVIII Turniej Piłki Nożnej Juniorów Młodszych im. Włodzimierza Jantury.

W sobotę 24 czerwca na stadionie przy ul. Grabskiego rozegrany został XXVIII Turniej Piłki Nożnej Juniorów Młodszych im. Włodzimierza Jantury. Zwyciężył Górnik Polkowice. Drugie miejsce zajął Śląsk Wrocław, a trzecie Juventus Akademia Legnica. Organizatorem memoriału był KS Konfeks Legnica.

Zdjęcia www.lca.pl

Górnik zdominował tegoroczną edycję memoriału znanego legnickiego działacza. Polkowiczanie wygrali wszystkie cztery spotkania strzelając rywalom aż 11 bramek, tracąc przy tym zaledwie 2 (grano każdy z każdym po 30 minut). Drugi w końcowej tabeli Śląsk Wrocław uzbierał aż 5 punktów mniej. Podium uzupełniła drużyna akademii Juventus Legnica. Gospodarze. Konfeks Legnica zawody zakończyli na 4. miejscu wyprzedzając Górnika Złotoryja.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Dimę Borysenko z Górnika Polkowice, a najlepszym bramkarzem Michała Mazura z Juventusu. Królem strzelców został Marcel Bednarek z Górnika Polkowice, który zdobył 5 bramek.

Wyróżnienia otrzymali ponadto: Konrad Wajncetel (Śląsk Wrocław), Konrad Piech (Górnik Polkowice), Mateusz Michałków (Górnik Złotoryja), Marek Mazur (Konfeks Legnica) i Jarosław Skiba (Juventus).

Gościem specjalnym turnieju był Marcin Robak - wychowanek Konfeksu, były piłkarz m.in. Miedzi Legnica, Korony Kielce, Pogoni Szczecin, Lecha Poznań, Śląska Wrocław i Widzewa Łódź, dwukrotny król strzelców ekstraklasy i reprezentant Polski.

Wszyscy uczestniczący w turnieju zawodnicy otrzymali pamiątkowe kubki wykonane z okazji turnieju . Ponadto wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały nagrody w formie sprzętu sportowego oraz najlepsi zawodnicy tj. bramkarz, król strzelców, zawodnik a także wyróżniający się zawodnicy w poszczególnych zespołach. Jak już bywa w tradycji naszych turniejów także trenerzy wszystkich drużyn otrzymali nagrody w formie sprzętu sportowego.
Klub Sportowy Konfeks Legnica dziękuje wszystkim ,którzy przyczynili się do organizacji tego turnieju a przede wszystkim Huras- Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych , Saller Polska-Dominik Łysak, Fundacja ESPA i Urząd Miasta Legnica .

Wyniki Turnieju:
Konfeks Legnica - Górnik Złotoryja 2:0,
Górnik Polkowice - Śląsk Wrocław 4:1,
Konfeks - Juventus Akademia Legnica 0:1,
Górnik Złotoryja - Górnik Polkowice 1:2,
Juventus - Śląsk 2:3,
Konfeks - Górnik Polkowice 0:3,
Górnik Złotoryja - Juventus- 1:2,
Śląsk - Konfeks 1:1,
Górnik Polkowice - Juventus 2:0,
Górnik Złotoryja - Śląsk 0:3.
Tabela końcowa::
1. Górnik Polkowice - 12 pkt. 11:2
2. Śląsk Wrocław - 7 pkt. 8:7
3. Juventus Akademia Legnica - 6 pkt. 5:6
4. Konfeks Legnica - 4 pkt. 3:5
5. Górnik Złotoryja - 0 pkt. 2:9
Maciej Białas trenerem seniorów !!!
22/06/2023 2:49
Klub Sportowy Konfeks Legnica informuje, że od 1 lipca 2023 trenerem seniorów naszego Klubu będzie Maciej Białas.
Maciej Białas, 37-letni trener o bogatym piłkarskim doświadczeniu, m.in. związany jako piłkarz ze Śląskiem Wrocław i GKS-em Kobierzyce, a jako trener z Miedzią Legnica, dołącza do Konfeksu Legnica jako nowa, kluczowa postać w rozwoju zespołu. Klub Sportowy Konfeks Legnica składa nowemu trenerowi najlepsze życzenia i życzy mu sukcesów w prowadzeniu drużyny. Zarząd wierzy, że Maciej Białas wniesie profesjonalizm, pasję i zaangażowanie, które przyczynią się do osiągnięcia pozytywnych wyników sportowych.

Pierwszy trening pod wodzą Macieja Białasa odbędzie się we wtorek, 18 lipca, o godzinie 17:00 na stadionie miejskim przy ulicy Grabskiego. Zaproszenie do przyjścia na trening jest skierowane nie tylko do zawodników Klubu, ale także graczy spoza zespołu, którzy chcieliby spróbować swoich sił w Konfeksie Legnica.
Turniej młodzików w Blańsku
22/06/2023 2:45
Drużyna Młodzika w dniach 16-18 czerwiec brała udział w Turnieju Międzynarodowym w Czechach w miejscowości Blańsko. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drużyną Rafk Rajhrad wynik 1:0 dla Konfeksu a bramkę zdobył Marcel Kurdziel. W następnych meczach zmierzyliśmy się:
Konfeks - Zijeme Hrou 2:0 Bramki; Szmuc x2.
Konfeks - FC Kurim 2-0 Szmuc i Fecko.
Konfeks - SV Weidenbach 3-0 Bramki: Kuczyński, Warukh i Hermi.
W ostatnim meczu grupowym zmierzyliśmy się z FC Dosta Bystrc wygraliśmy 2:1 bramki zdobyli Szmuc i Warukh. W meczu o finał zmierzyliśmy się w derbach z Naszymi przyjaciółmi z Legnicy.
Konfeks- Stowarzyszenie Młodzieżowy Klub Sportowy Miedz Legnica 2-1 Szmuc i Podskalny.
W finale zmierzyliśmy się z drużyną Rafk Rajhrad z tą samą drużyną z którą graliśmy w grupie swój pierwszy mecz.
Finał zakończył się takim samym wynikiem jak w pierwszym meczu 1.0 zdobywcą bramki Patryk Szmuc.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany nasz zawodnik Patryk Szmuc
Konfeks: Kaczmarek, Jurek, Zawiślak, Kopystański, Kondratowicz, Fecko, Czajka, Szmuc, Kuczyński, Warukh, Podskalny, Kurdziel.
Trenerem zespołu był Patryk Potycz
Gratulacje dla Całej drużyny Bardzo Dziękujemy Urzędowi Miasta za super zorganizowany wyjazd
Remis na zakończenie
18/06/2023 4:10
Białołęka 17 czerwca 2023 godz.14:00

Liga Okręgowa

Gwardia Białołęka - Konfeks Legnica 1:1 (0:1)

Grządkowski (Konfeks) - Derylak, Góra, Kiekiewicz, Kruczek, Łuszczewski, Zalewski (Białołęka)
Dańczak (Konfeks)

Bramki: 0:1 Swędzikiewicz 45+3 min, 1:1 Łuszczewski 65 min

Sędzia: główny Tomasz Skrzyński, I asystent Marta Kędzierska, II asystent Wojciech Janicki

Widzów: ok.70

W ostatnim meczu sezonu zremisowaliśmy z Gwardia Białołęka 1-1. Od 25 minuty graliśmy w osłabieniu, ponieważ Oliver Dańczak otrzymał czerwoną kartkę . Prowadzenie dla naszego zespołu w doliczonym czasie pierwszej połowy zdobył Maciek Swędzikiewicz. Był to mecz wielu niewykorzystanych przez Konfeks sytuacji bramkowych i zemściło się to w 65 minucie gdy gospodarze po strzale Łustrzewskiego zdobyli wyrównującą bramkę. Mecz ten powinien się zakończyć kilku bramkowym naszym zwycięstwem, ale wielka nie skuteczność nie pozwoliła na osiągnięcie zwycięstwa.
Od nowego sezonu klasa okręgowa będzie zdecydowanie mocniejsza ponieważ do naszej grupy dojdzie aż 6 zespołów z IV ligi.
Przygotowania rozpoczniemy 18.07 wtorek o godz. 17:00. Wypada nadmienić, że ostatni mecz w sezonie był pożegnalnym meczem Trenera Eugeniusza Oleśkiewicza, który już wcześniej postanowił zakończyć pracę trenerską. Bardzo gorąco dziękujemy Panu Oleśkiewiczowi, który przejął zespół z dziesiątkowany dwa lata temu po spadku z IV ligi. Osiągnął wszystkie stawianie przed nim cele i odbudował zespół, który pewnie grał w górnej strefie tabeli. Po ostatnim meczu otrzymał pamiątkowa koszulkę z klubu i podziękowania, natomiast zawodnicy wręczyli trenerowi drobny upominek i brawami podziękowali za dwa lata pracy. Jeszcze raz dziękujemy trenerowi, który do każdych zajęć i meczy był profesjonalnie przygotowany i był przykładem dla zawodników. Oficjalnie przed publicznością podziękujemy trenerowi przed pierwszym meczem w rundzie jesiennej, który zostanie rozegrany na naszym boisku.

Białołęka: Derylak - Czech (60 min Kruczek), Góra (43 min Mamot), Kierkiewicz, Kruczek, Łuszczewski, Smereczniak (60 mib Fabiś), Szczepaniak (60 min Frańczak), Szeremeta, Tarba (80 min Tobiasz), Zacharzewski (46 min Zalewski)
Konfeks: Morawski - Chojnowski (70 min Sinanis), Dańczak, Grządkowski, Jazowiecki, Bartosz Krupa (80 min Zwiński), Nowak, Pilarowski, Pzrerywacz, Swędzikiewicz, Trochanowski (65 min Korczyński)
Starsze wiadomości