This site will look much better in a browser that supports web standards, but it is accessible to any browser or Internet device.

Hymn Konfeksu
Konfeks 2023/24
Najbliższy mecz
Ostatni mecz
Tabela 2023/24
1 Sparta Grębocice 54
2 Konfeks Legnica 46
3 Chojnowianka Chojnów 42
4 Iskra Kochlice 41
5 Błękitni Kościelec 40
6 Sokół Jerzmanowa 36
7 Pogoń Góra 32
8 Odra Scinawa 31
9 Błękitni Koskowice 30
10 Stal Chocianów 27
11 Kaczawa Bieniowice 23
12 Zryw Kłębanowice 22
13 Dragon Jaczów 16
14 Dąb Siedliska 15
15 Górnik Lubin 12
16 Czarni Dziewin 4
więcej
21 kolejka 13/14.04.24
Sparta - Kościelec 4:1
Siedliska - Koskowice
Kaczawa - Chojnów
Dziewin - Jaczów
Jerzmanowa - Górnik 8:2
Zryw - Kochlice 1:6
Konfeks - Odra 3:1
Stal - Góra 1:1
22 kolejka 20/21.04.24
Góra - Dziewin
Jaczów - Siedliska
Kościelec - Kaczawa
Koskowice - Konfeks
Odra - Jerzmanowa
Kochlice - Sparta
Chojnów - Stal
Górnik - Zryw
Snajperzy 2023/24
Ziemba Jakub 14
Krupa Bartosz 12
Swędzikiewicz Maciej 12
Dańczak Oliwer 6
Przerywacz Paweł 4
Cichy Norbert 2
Korczyński Mateusz 2
Plebaniak Dominik 2
Karolczak Korneliusz 2
Grządkowski Michał 1
Tkaczenko Ivan 1
Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazując 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dzięki tym środkom będziemy mogli dofinansować nasze drużyny dziecięce i młodzieżowe organizując turnieje i zawody sportowe. Szczegóły obok w zakładce. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Zwycięstwo w Pucharze Polski
14/08/2023 16:00
Damianowo 12 sierpnia 2023 godz.17:00

Puchar Polski 2 runda

Ros-Bruk Damianowo - Konfeks Legnica 1:3 (0:2)

Bramki: Krupa Bartosz-2, Jazowiecki-1.

Na mecz pucharu polski do Damianowa pojechaliśmy w bardzo okrojonym składzie ponieważ 10 zawodników chciało wykorzystać ostatni weekend przed startem rozgrywek. Graliśmy na fatalnym boisku gdzie trudno było mówić o normalnej grze w piłkę nożną. W 19 minucie zdobywamy prowadzenie po strzale Krupy Bartosza , któremu przy bramce asystuje Jazowiecki. W 40 minucie ponownie Krupa Bartek zdobywa swoją drugą bramkę przy asyscie Tkachenki. Gospodarze zdobywają w 81 minucie bramkę po strzale z rzutu karnego Kałużnego. Wynik meczu ustala w 86 minucie Jazowiecki. Dobrze, że taki mecz jest już poza nami.
W najbliższy wtorek o godz.18:00 gramy pierwszy mecz mistrzowski że z Spartą w Grębocicach.

Konfeks: Stępień ( Bentkowski 46 min), Trochanowski, Pilarowski (K), Korczyński, Jazowiecki, Cichy, Nowak, Tkachenko, B.Krupa, Ziemba ( Swędzikiewicz 46 min), Dańczak
Nowi zawodnicy w Konfeksie
10/08/2023 14:09
Dominik Plebaniak po dwóch latach przerwy na na boiskach IV ligowych wraca do Konfeksu. Dominik to 28-letni wychowanek Konfeksu, ktêry od najmłodszych lat był związany z naszym klubem. Dominik to pomocnik o bardzo dużym doświadczeniu i dużych umiejętnościach piłkarskich, który powinien być bardzo dużym wzmocnieniem dla naszego zespołu. Bardzo cieszymy się, że kolejny nasz wychowanek wraca do naszego Klubu i życzymy mu zadowolenia z gry, wielu radosnych momentów przeżywanych w naszym Klubie. Witamy znów w Konfeksie, życzymy dużo zdrowia i super gry.

Miło nam poinformować, że do naszego klubu dołączył Jakub Ziemba. Jakub to 19 letni zawodnik grający na pozycji pomocnika. Jest wychowankiem MKS Miedz Legnica ,a ostatni sezon spędził w IV ligowym zespole Prochowiczanki Prochowice. Cieszymy się, że Jakub dołączył do naszego klubu i mamy nadzieję, że będzie mocnym punktem naszej drużyny seniorów. Życzymy przede wszystkim radości gry w piłkę nożną oraz zdrowia.
Powodzenia Jakub !!!!!

Ivan Tkachenko został nowym zawodnikiem naszego klubu. Ivan jest 21-letnim zawodnikiem pochodzącym z Ukrainy,który gra na pozycji pomocnika. Przebywa w Polsce od 1,5 roku . Na Ukrainie grał w Klubie Aleksandria, a w Polsce w Grom Gromadzyń i ostatnio w Orkanie Strzedrzykowice. Jest to zawodnik o dobrej technice użytkowej, posiadajacy zmysł do gry kombinacyjnej. Powinien być ważna postacią w naszym zespole. Życzymy Ivanowi samych dobrych występów w Konfeksie, dużo zdrowia i zadowolenia z gry w naszym klubie. Cieszymy się ze jesteś z nami.

Kolejnym zawodnikiem, który zasilił nasz zespół seniorów przed rozgrywkami klasy okręgowej jest Jakub Stępień. Jakub to 19-letni wychowanek Miedzi Legnica występujący na pozycji bramkarza. Ostatni sezon spędził w IV ligowym zespole Mewy Kunice, występując w większści spotkań. Cieszymy się, że kolejny młody zawodnik przybył do naszego klubu. Życzymy Kubie udanych występów w naszej drużynie, radości z gry i dużo zdrowia. Cieszymy się,że Jakub jest w KS Konfeks Legnica. Powodzenia!!!!!

Nowym naszym zawodnikiem został także Adam Fraska. Adam to 20-letni zawodnik- wychowanek Lecha Poznań w którym grał 6 lat. Kolejnym jego Klubem był SMS Łódź, a ostatnio występował w Miedzi Legnica. W Miedzi zaliczył 2 występy w III lidze. Rozwój jego kariery zastopowała ciężka kontuzja,która na szczęście jest już poza nim. Adam to ofensywny zawodnik z dużymi umiejętnościami techniczno taktycznymi. Liczymy, że jego przyjście do naszego klubu będzie znacznym wzmocnieniem zespołu. Życzymy Adamowi czerpnia radości z gry w naszym klubie i dużo zdrowia .
Powodzenia !!!!
Przygotowania seniorów.
07/08/2023 15:51
Od 18.07 nasza drużyna seniorów pod wodzą nowego trenera Macieja Białasa rozpoczęła przygotowania do rozgrywek Klasy Okręgowej. Od początku przygotowań cieszy duża frekwencja na treningach ,która oscyluje w granicach 20 zawodników.
Nasza drużyna rozegrała 3 mecze sparingowe . Po dwóch mocnych treningach zagraliśmy pierwszy sparing w Złotoryji, który wysoko przegraliśmy. Drugie spotkanie rozegraliśmy tydzień temu że Zrywem w Kłębanowicach wygrywając 4-1. W sobotę rozegraliśmy mecz z mocnym , czołowym zespołem z Wałbrzyskiej Klasy Okręgowej Victoria Świebodzice ,który wygraliśmy 8-0.
Cieszy postęp w grze, a szczególnie dobra skuteczność i bramki zdobyte po składnych akcjach. W tych meczach bramki dla naszego zespołu zdobywali: Paweł Przerywacz -3, Olaf Kondratowicz -3, Kuba Ziemba -2, Nowak-1, Chojnowski-1 oraz zawodnik testowany -3.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą sobotę o godz. 17:00 na wyjeździe z drużyną z Damianowa.
Będzie to mecz w ramach 2 rundy Pucharu Polski.
O transferach do naszego klubu będziemy informować w najbliższych dniach .
Hubert Łysy w Konfeksie !!!
02/08/2023 14:46
Klub Sportowy Konfeks Legnica informuję, że od sierpnia w naszym klubie pracuje Hubert Łysy - trener piłki nożnej. Hubert będzie trenował zespół Trampkarzy.
Rozpocznie zajęcia 08 sierpnia 2023 (wtorek) o godz. 15:30 prowadząc pierwszy trening ze swoją grupą.
Hubert to 37 letni trener, który przez wiele lat prowadził zajęcia w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. Przez pewien okres był w sztabie pierwszego zespołu Miedzi Legnica gdy trenerem był Bogusław Baniak. Ostatnio pracował w IV ligowej Odrze Ścinawa. Hubert posiada bardzo wysokie kwalifikacje trenerskie UEFA ELITE YOUTH. Treningi odbywać się będą w okresie sierpnia we wtorki, czwartki i piątki o 15:30 na boisku przy ul.Grabskiego.
Zapraszamy do udziału w treningach. 
Jednocześnie życzymy Hubertowi wiele zadowolenia z pracy w naszym klubie i przyczynienia się do podnoszenia poziomu piłkarskiego swoich wychowanków.
Marcin Robak z wizytą w Konfeksie.
07/07/2023 1:16
Miło nam poinformować że kilka dni temu w naszym klubie gościł Marcin Robak wraz z całą rodziną - żoną Patrycją i synami Antkiem i Frankiem. Była możliwość podczas kilku godzinnego spotkania porozmawiać o jego życiu po zakończeniu kariery piłkarskiej.
Marcin przywiózł dużo swoich zdjęć z podpisami, które wręczył uczestnikom turnieju im. Włodzimierza Jantury, działaczom klubowym itd. Marcin często uczestniczy w akcjach charytatywnych na rzecz potrzebujących.
Cieszymy się ze Marcin utrzymuje kontakt ze swoim macierzystym klubem i zawsze jest miłe widziany w konfeksie.
Spotkanie OldBoyów Konfeksu.
27/06/2023 14:17
W sobotę 24 czerwca 2023 odbyło się kolejne spotkanie naszych byłych zawodników, trenerów i działaczy grających i działających w Konfeksie w latach 70, 80 i 90.
W sumie w spotkaniu uczestniczyło ponad 30 osób w tym jeden z założycieli klubu Adam Bartnik i były kierownik drużyny Stanisław Iwanicki.
Było to bardzo sympatyczne spotkanie, które trwało ponad 6 godzin. Było wiele wzruszających momentów, wspomnień, a nie którzy zawodnicy spotkali się po 30 latach.
Był tradycyjny grill i coś jeszcze.
Wszyscy umówili się na spotkanie za rok i myślimy że w jeszcze większym gronie. Podczas tego spotkania Adam Bartnik i Piotr Potycz wręczyli obchodzącemu w tym dniu imieniny Jankowi Chmielowskiemu drobny upominek i życzenia zdrowia i wspaniałych lat. Zaśpiewaliśmy Jankowi tradycyjne sto lat i bawiliśmy się dalej. Wypada nadmienić, że w spotkaniu uczestniczyli także Marcin Makuch i Mariusz Bach, ktorzy opracowują książkę o historii klubu KS Konfeks, która prawdopodobnie ukaże się pod koniec grudnia 2023. Autorzy tej książki zebrali wiele ciekawych materiałów, które znajdą się w tym wydawnictwie. Dziękujemy za przybycie.
Jednocześnie zapraszamy wszystkich byłych zawodników o kontakt z klubem ponieważ jest to zawsze miłe, że pamiętacie o swoich korzeniach.
Do zobaczenia za rok !!
Super zakończenie sezonu dzieci w Konfeksie.
26/06/2023 13:30
W dniu 22.06 odbyło się uroczyste zakończenie sezonu piłkarskiego dla grup dziecięco-młodzieżowych trenujących w naszym Klubie . Spotkanie trwało od 15:00 do 21:00 , i zgromadziło ponad 600 dzieci oraz rodziców. Jak to bywa od wielu lat był grill, owoce, napoje,słodycze i jak już się stało tradycją super wypieki domowe mam naszych dzieci. Było wiele gier, zabaw oraz super zjeżdżania za którą dziękujemy Państwu Jurek.
Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy (jeżeli ktoś nie otrzymał są do odbioru w Klubie). Gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom tego spotkania ,a szczególnie zawodnikom i ich rodzicom. Wspólnie tworzymy wspaniałą atmosferę w naszym Klubie. W tym roku była rekordowa ilość ciast,które były przepyszne i wszystkim bardzo smakowały.
Za wszystko dziękujemy rodzicom , ponieważ bez Waszego udziału nie wyobrażamy sobie działalności na tak duża skalę. W naszym spotkaniu uczestniczyła Pani Ewa Małgorzata Szczecińska Dyrektor Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Legnicy, która wyraziła podziw dla naszej działalności i była zbudowana faktem , że tak duża ilość dzieci trenuje w naszym Klubie oraz faktem zaangażowania rodziców w nasza działalność.
Jednocześnie zapraszamy na zajęcia po powrocie z obozu, które będą trwały przez całe wakacje.
Górnik Polkowice triumfatorem memoriału W.Jantury
26/06/2023 12:56
XXVIII Turniej Piłki Nożnej Juniorów Młodszych im. Włodzimierza Jantury.

W sobotę 24 czerwca na stadionie przy ul. Grabskiego rozegrany został XXVIII Turniej Piłki Nożnej Juniorów Młodszych im. Włodzimierza Jantury. Zwyciężył Górnik Polkowice. Drugie miejsce zajął Śląsk Wrocław, a trzecie Juventus Akademia Legnica. Organizatorem memoriału był KS Konfeks Legnica.

Zdjęcia www.lca.pl

Górnik zdominował tegoroczną edycję memoriału znanego legnickiego działacza. Polkowiczanie wygrali wszystkie cztery spotkania strzelając rywalom aż 11 bramek, tracąc przy tym zaledwie 2 (grano każdy z każdym po 30 minut). Drugi w końcowej tabeli Śląsk Wrocław uzbierał aż 5 punktów mniej. Podium uzupełniła drużyna akademii Juventus Legnica. Gospodarze. Konfeks Legnica zawody zakończyli na 4. miejscu wyprzedzając Górnika Złotoryja.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Dimę Borysenko z Górnika Polkowice, a najlepszym bramkarzem Michała Mazura z Juventusu. Królem strzelców został Marcel Bednarek z Górnika Polkowice, który zdobył 5 bramek.

Wyróżnienia otrzymali ponadto: Konrad Wajncetel (Śląsk Wrocław), Konrad Piech (Górnik Polkowice), Mateusz Michałków (Górnik Złotoryja), Marek Mazur (Konfeks Legnica) i Jarosław Skiba (Juventus).

Gościem specjalnym turnieju był Marcin Robak - wychowanek Konfeksu, były piłkarz m.in. Miedzi Legnica, Korony Kielce, Pogoni Szczecin, Lecha Poznań, Śląska Wrocław i Widzewa Łódź, dwukrotny król strzelców ekstraklasy i reprezentant Polski.

Wszyscy uczestniczący w turnieju zawodnicy otrzymali pamiątkowe kubki wykonane z okazji turnieju . Ponadto wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały nagrody w formie sprzętu sportowego oraz najlepsi zawodnicy tj. bramkarz, król strzelców, zawodnik a także wyróżniający się zawodnicy w poszczególnych zespołach. Jak już bywa w tradycji naszych turniejów także trenerzy wszystkich drużyn otrzymali nagrody w formie sprzętu sportowego.
Klub Sportowy Konfeks Legnica dziękuje wszystkim ,którzy przyczynili się do organizacji tego turnieju a przede wszystkim Huras- Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych , Saller Polska-Dominik Łysak, Fundacja ESPA i Urząd Miasta Legnica .

Wyniki Turnieju:
Konfeks Legnica - Górnik Złotoryja 2:0,
Górnik Polkowice - Śląsk Wrocław 4:1,
Konfeks - Juventus Akademia Legnica 0:1,
Górnik Złotoryja - Górnik Polkowice 1:2,
Juventus - Śląsk 2:3,
Konfeks - Górnik Polkowice 0:3,
Górnik Złotoryja - Juventus- 1:2,
Śląsk - Konfeks 1:1,
Górnik Polkowice - Juventus 2:0,
Górnik Złotoryja - Śląsk 0:3.
Tabela końcowa::
1. Górnik Polkowice - 12 pkt. 11:2
2. Śląsk Wrocław - 7 pkt. 8:7
3. Juventus Akademia Legnica - 6 pkt. 5:6
4. Konfeks Legnica - 4 pkt. 3:5
5. Górnik Złotoryja - 0 pkt. 2:9
Starsze wiadomości