KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
KS Konfeks Legnica informuje, że pierwsza drużyna naszego Klubu rozpocznie treningi 16.07.24 (wtorek).
Pierwszy treningi odbędzie się o godz. 17:00 na naszym boisku przy ul.Grabskiego. W trakcie okresu przygotowawczego rozegramy 4 sparingi w następujących terminach:
Harmonogram sparingów :
20.07.24 godz.10.00 *** Konfeks - Prochowiczanka 2:6 (2:3)
25.07.24 godz i miejsce do ustalenia *** Konfeks - Górnik Złotoryja .
30.07.24 godz. 17:00 *** Konfeks - GKS Męcinka.
3.08.24 godz do ustalenia *** Konfeks - Promien Żary .
Wiadomości
Setna rocznica urodzin Mieczysława Buchaniewicza
24/08/2023 17:15
24 sierpnia mija setna rocznica urodzin Mieczysława Buchaniewicza, zasłużonego działacza piłki nożnej KS Konfeks Legnica. Mieczysław Buchaniewicz urodził się 24.08.1923 roku, a zmarł 18.04.2010 roku. W setna rocznicę urodzin przedstawiamy sylwetkę Pana Mieczysława.
Mieczysław Buchaniewicz społecznie działał w sporcie przez 61 lat. Z Konfeksem Legnica związany był od początku jego istnienia.
Swoją przygodę ze sportem rozpoczął w 1949 roku od działalności w Gwardii Legnica. Potem był Kabewiak Legnica, KS Odzieżowiec Legnica, a następnie po reorganizacji klubów w Legnicy - KS Konfeks.
Pełnił funkcję opiekuna do spraw wychowawczych, oraz kierownika drużyn juniorów i seniorów. Był powszechnie lubiany przez wszystkich zawodników, działaczy i pracowników klubu. Nie ma chyba ani jednego wychowanka Konfeksu, który nie znałby smaku legendarnych landrynek, którymi pan Mieczysław częstował od zawsze...
Mieczysław Buchaniewicz był wzorem działacza sportowego i prawdziwym wychowawcą młodych sportowców. W 2001 roku odznaczony został Złotą Odznaką Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej. Jako jeden z nielicznych działaczy piłkarskich w Polsce otrzymał medal 75 - lecia Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz złoty medal za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej.
Ponadto Mieczysław Buchaniewicz był odznaczony: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotą Honorową Odznaką Legnickiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Srebrną Odznaką Polskiego Związku Piłki Nożnej, Złotą Honorową Odznaką Polskiego Związku Piłki Nożnej, Złotą Odznaką Związku Piłki Nożnej w Legnicy, medalem za wybitne osiągnięcia w Rozwoju Piłki Nożnej, Odznaką Zasłużony dla Legnicy oraz odznaka Za Zasługi dla województwa Legnickiego.
W 2007 roku Pan Buchaniewicz został Honorowym Prezesem Konfeksu. W lutym 2010 roku prezydent Lech Kaczyński przyznał Katarzynie i Mieczysławowi Buchaniewiczom odznaczenie z okazji 60. rocznicy pożycia małżeńskiego.
Podziękowanie dla Eugeniusza Oleśkiewicza !!!
22/08/2023 14:49
W dniu 19.08.23 przed meczem seniorów Konfeks Legnica-Kaczawa Bieniowice odbyła się uroczystość Podziękowania za długoletnią pracę trenerowi Eugeniuszowi Oleśkiewiczowi. Zasłużony trener na Dolnym Śląsku pracował w naszym Klubie wielokrotnie - w latach 1977-2023. W sezonie 1997-1998 uzyskał z naszą drużyną awans do IV ligi. Łącznie jako trener pierwszego zespołu prowadził nasz zespół w 211 meczach , wygrywając 97 ,remisując 33 i przegrywając 81. Ogólny stosunek bramek 450:215 . Na płycie boiska zasłużonemu trenerowi dziękowali za długoletnia, owocną pracę na rzecz rozwoju piłki nożnej w KS Konfeks: Marek Kucharski - Prezes, Piotr Potycz, Jerzy Pawliszczy, Jacek Krawczun, zasłużony działacz - jeden z założycieli klubu Adam Bartnik, Stanisław Górski oraz zawodnicy obu drużyn i kibice zgromadzeni na naszym stadionie.
Eugeniusz Oleśkiewicz otrzymał od naszego klubu pamiątkową paterę oraz drobne upominki. Zasłużony trener był przykładem dla zawodników, zawsze był odpowiednio przygotowany do zajęć i jest przykładem dla młodych trenerów jak wykonywać pracę trenera - wychowawcy młodzieży.
Jeszcze raz w imieniu całego Klubu dziękujemy za pracę na rzecz KS Konfeks Legnica. Jednocześnie życzymy trenerowi dużo zdrowia i zapraszamy na nasze mecze .
3 punkty po walce
20/08/2023 2:43
Legnica 19 sierpnia 2023 godz.15:00

Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - Kaczawa Bieniowice 2:1 (1:1)

Jazowiecki, Krupa B. (Konfeks) - Antosiewicz, Domagała Damian, Kasperowcz (Bieniowice)
Jazowiecki (Konfeks)

Bramki: 1:0 Ziemba 20 min, 1:1 Drozdowski 22 min, 2:1 Ziemba 90+1 min

Sędzia: Szymon Łatała - główny, I asystent Patryk Kuleta, II asystent Krzysztof Nowak

Widzów: ok.300

Po pechowo przegranym meczu że Sparta w Grębocicach graliśmy z zawsze dla niebezpieczną drużyną z Bieniowice. W tym meczu nasz zespół wystąpił poważnie osłabiony bo wielu naszych zawodników nie mogło w tym czasie z różnych przyczyn zagrać. Mecz był rozegrany przy ponad 30 stopniowym upale na świetnie przygotowanej płycie boiska . Przed meczem odbyła się miła uroczystość pożegnania - podziękowania trenerowi Eugeniuszowi Oleśkiewiczowi za długo letnią pracę trenerską w naszym klubie .
W 12 minucie spotkania ładny strzał z 25 metrów pod poprzeczkę oddał Piotr Nowak,którego mocny strzał broni Kudłacz. W 15 minucie po ładnej akcji naszego zespołu Krupa Bartosz znajduje się w 100% sytuacji bramkowej jednak jego strzał z 10 metrów z lini bramkowej wybija obrońca gości.
W 20 minucie zdobywamy bardzo ładna bramkę. Z lewej strony boiska centruje Tkachenko, a Jakub Ziemba strzałem głową zdobywa gola . Z prowadzenia cieszymy się tylko 60 sekund, ponieważ goście w 22 minucie wykorzystują zbyt duża radość ze zdobytego prowadzenia przez Konfeks i Dawid Drozdowski strzela na 1-1.
W 25 minucie 100% sytuacji nie wykorzystuje Nowak. 3 minuty później w świetnej sytuacji bramkowej znajduje się zawodnik gości Ceglarski jednak Jakub Stępień świetnie broni.
Pierwsza połowa spotkania po mimo dużego upału toczyła się w dobrym tempie i przyniosła wiele emocji, ponieważ oba zespoły grały na dobrym poziomie.
W 60 minucie spotkania strzał Cichego z lini bramkowej ponownie wybija obrońca gości.
W 80 minucie w świetnej sytuacji bramkowej jest Krupa Bartosz jednak znów obrońca gości wybija strzał z 8 metrów Bartka z lini bramkowej.
W 85 minucie Kaczawa ma rzut wolny z 25 metrów i strzał Michała Śliwińskiego minimalnie mija słupek naszej bramki. W 2 minucie doliczonego czasu gry nasz zespół po dobrej kontrze zdobywa zwycięska bramkę gdy sprytnym strzałem popisuje się Jakub Ziemba. Przy tej bramce świetną asystę daje Krupa Bartek. Minutę później drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymuje Jazowiecki Aleksander i ostatnie minuty gramy w osłabieniu. Gramy w tym czasie bardzo konsekwentnie, utrzymujemy się z piłka na połowie przeciwnika i kończymy zwycięsko ten trudny mecz. Było to dobre spotkanie z obu stron ,a nas
Cieszy szczególnie zwycięstwo z tak mocnym przeciwnikiem odniesione w dobrym stylu.

Konfeks: Stępień - Cichy, Grządkowski (60 min Fraska), Jazowiecki, Korczyński, Krupa B., Nowak, Pilarowski, Swędzikiewicz, Tkaczenko, Ziemba
Bieniowice: Kudłacz- Ceglarski (61 min Inglot), Domagała Damian, Domagała Kacper (60 min Antosiewicz), Drozdowski (39 min Warchoł), Jarociński (70 min Kundra), Kasperowicz, Niewdana, Sliwiński, Wiśniewski, Ziembicki,
Falstart
16/08/2023 2:19
Grębocice 15 sierpnia 2023 godz.18:00

Sparta Grębocice - Konfeks Legnica 3:1 (1:0)

Ciechelski (Grębocice) Nowak (Konfeks)

Bramki: 1:0 Łętkowski 20 min, 1:1 Swędzikiewicz 75 min, 2:1 Koryciński 85 min, 3:1 Goncarski 86 min

Sędzia: Tomasz Bogus (główny), I asystent Karol Dąbski, II asystent Oleksandr Hutsuliak

Widzów: ok.100

Rozpoczęliśmy rozgrywki seniorów w Klasie Okręgowej od porażki meczem w Grębocicach z tamtejszą Spartą. W naszym zespole nastąpiło wiele zmian. Trenerm zespołu po rezygnacji Eugeniusza Oleśkiewicza został Maciej Białas. Przybyło do naszego zespołu także 5 nowych zawodników. W pierwszym spotkaniu spotkaliśmy się z zespołem, który spadł z IV ligi i bardzo się wzmocnił.Zespół Sparty to zawodnicy wysocy, dobrze zbudowani i doswiadczeni. Pierwsza połowę nasz zesp?ł oprócz końcowych 10 minut zagrał bardzo przeciętnie. W 19 minucie błąd popełnia nasz obrońca źle przyjmując piłkę. Wykorzystuje to napastnik gospodarzy ,który strzałem z ostrego kąta w krotki róg pokojuje naszego bramkarza. Była to zbyt łatwo stracona bramka. Gospodarze w 35 minucie mają kolejną szansę bramkową lecz tym razem lepiej w bramce spisuje się nasz bramkarz, który broni strzał z 10 metrów. Ostatnie 10 minut pierwszej połowy to lepsza gra naszego zespołu, w tym czasie stwarzamy sobie dwie sytuację. W 40 minucie ładnie rzut wolny wykonuje z 25 metrów Korczyński lecz jego strzał broni bramkarz Sparty. W 45 minucie ładną indywidualną akcję przeprowadza Tkachenko lecz jego strzał z 16 metrów minimalnie mija spojenie słupka z poprzeczką.
W drugiej połowie spotkania gramy dużo lepiej ,długimi momentami zamykamy zespół Sparty na własnej połowie. W 75 minucie mamy rzut wolny z 30 metrów, który świetnie uderza Maciek Swędzikiewicz i strzałem w okienko daje nam wyrównanie. W 85 minucie spotkania tracimy bramkę gdy zawodnik Sparty uderza w wewnetrza część poprzeczki, piłka odbija się od linii i sędzia decyduje ,że jest gol. Podłamani ta sytuacją minutę później tracimy kolejna bramkę i przegrywamy mecz 1-3. Generalnie zespół Sparty stworzył sobie więcej sytuacji bramkowych i zasłużenie wygrał. Zdajemy sobie sprawę,że po tak wielu zmianach zespół musi ze sobą dłużej po trenować, zgrać się i wtedy powinniśmy grać na miarę potencjału tego zespołu.

Kolejny mecz rozegramy w najbliższą sobotę 19.08 o godz. 15:00 z Kaczawą Bieniowice na własnym boisku.
Zapraszamy na ten ciekawie zapowiadający się mecz.

Grębocice: Szatkowski - Ciechelski D. (73 min Koryciński), Gil (90+1 min Ciechelski K.), Kozłowski, Łętkowski, Małucki, Michałowicz, Radliński (73 min Kubik), Staniecki, Tłuczek (85 min Goncarski), Wojak
Konfeks: Stępień - Chojnowski, Cichy, Fraska (55 min Grządkowski), Jazowiecki (55 min Trochanowski), Korczyński, Krupa B, Nowak, Pilarowski, Tkaczenko (65 min Swędzikiewicz), Ziemba
Zwycięstwo w Pucharze Polski
14/08/2023 16:00
Damianowo 12 sierpnia 2023 godz.17:00

Puchar Polski 2 runda

Ros-Bruk Damianowo - Konfeks Legnica 1:3 (0:2)

Bramki: Krupa Bartosz-2, Jazowiecki-1.

Na mecz pucharu polski do Damianowa pojechaliśmy w bardzo okrojonym składzie ponieważ 10 zawodników chciało wykorzystać ostatni weekend przed startem rozgrywek. Graliśmy na fatalnym boisku gdzie trudno było mówić o normalnej grze w piłkę nożną. W 19 minucie zdobywamy prowadzenie po strzale Krupy Bartosza , któremu przy bramce asystuje Jazowiecki. W 40 minucie ponownie Krupa Bartek zdobywa swoją drugą bramkę przy asyscie Tkachenki. Gospodarze zdobywają w 81 minucie bramkę po strzale z rzutu karnego Kałużnego. Wynik meczu ustala w 86 minucie Jazowiecki. Dobrze, że taki mecz jest już poza nami.
W najbliższy wtorek o godz.18:00 gramy pierwszy mecz mistrzowski że z Spartą w Grębocicach.

Konfeks: Stępień ( Bentkowski 46 min), Trochanowski, Pilarowski (K), Korczyński, Jazowiecki, Cichy, Nowak, Tkachenko, B.Krupa, Ziemba ( Swędzikiewicz 46 min), Dańczak
Nowi zawodnicy w Konfeksie
10/08/2023 14:09
Dominik Plebaniak po dwóch latach przerwy na na boiskach IV ligowych wraca do Konfeksu. Dominik to 28-letni wychowanek Konfeksu, ktêry od najmłodszych lat był związany z naszym klubem. Dominik to pomocnik o bardzo dużym doświadczeniu i dużych umiejętnościach piłkarskich, który powinien być bardzo dużym wzmocnieniem dla naszego zespołu. Bardzo cieszymy się, że kolejny nasz wychowanek wraca do naszego Klubu i życzymy mu zadowolenia z gry, wielu radosnych momentów przeżywanych w naszym Klubie. Witamy znów w Konfeksie, życzymy dużo zdrowia i super gry.

Miło nam poinformować, że do naszego klubu dołączył Jakub Ziemba. Jakub to 19 letni zawodnik grający na pozycji pomocnika. Jest wychowankiem MKS Miedz Legnica ,a ostatni sezon spędził w IV ligowym zespole Prochowiczanki Prochowice. Cieszymy się, że Jakub dołączył do naszego klubu i mamy nadzieję, że będzie mocnym punktem naszej drużyny seniorów. Życzymy przede wszystkim radości gry w piłkę nożną oraz zdrowia.
Powodzenia Jakub !!!!!

Ivan Tkachenko został nowym zawodnikiem naszego klubu. Ivan jest 21-letnim zawodnikiem pochodzącym z Ukrainy,który gra na pozycji pomocnika. Przebywa w Polsce od 1,5 roku . Na Ukrainie grał w Klubie Aleksandria, a w Polsce w Grom Gromadzyń i ostatnio w Orkanie Strzedrzykowice. Jest to zawodnik o dobrej technice użytkowej, posiadajacy zmysł do gry kombinacyjnej. Powinien być ważna postacią w naszym zespole. Życzymy Ivanowi samych dobrych występów w Konfeksie, dużo zdrowia i zadowolenia z gry w naszym klubie. Cieszymy się ze jesteś z nami.

Kolejnym zawodnikiem, który zasilił nasz zespół seniorów przed rozgrywkami klasy okręgowej jest Jakub Stępień. Jakub to 19-letni wychowanek Miedzi Legnica występujący na pozycji bramkarza. Ostatni sezon spędził w IV ligowym zespole Mewy Kunice, występując w większści spotkań. Cieszymy się, że kolejny młody zawodnik przybył do naszego klubu. Życzymy Kubie udanych występów w naszej drużynie, radości z gry i dużo zdrowia. Cieszymy się,że Jakub jest w KS Konfeks Legnica. Powodzenia!!!!!

Nowym naszym zawodnikiem został także Adam Fraska. Adam to 20-letni zawodnik- wychowanek Lecha Poznań w którym grał 6 lat. Kolejnym jego Klubem był SMS Łódź, a ostatnio występował w Miedzi Legnica. W Miedzi zaliczył 2 występy w III lidze. Rozwój jego kariery zastopowała ciężka kontuzja,która na szczęście jest już poza nim. Adam to ofensywny zawodnik z dużymi umiejętnościami techniczno taktycznymi. Liczymy, że jego przyjście do naszego klubu będzie znacznym wzmocnieniem zespołu. Życzymy Adamowi czerpnia radości z gry w naszym klubie i dużo zdrowia .
Powodzenia !!!!
Przygotowania seniorów.
07/08/2023 15:51
Od 18.07 nasza drużyna seniorów pod wodzą nowego trenera Macieja Białasa rozpoczęła przygotowania do rozgrywek Klasy Okręgowej. Od początku przygotowań cieszy duża frekwencja na treningach ,która oscyluje w granicach 20 zawodników.
Nasza drużyna rozegrała 3 mecze sparingowe . Po dwóch mocnych treningach zagraliśmy pierwszy sparing w Złotoryji, który wysoko przegraliśmy. Drugie spotkanie rozegraliśmy tydzień temu że Zrywem w Kłębanowicach wygrywając 4-1. W sobotę rozegraliśmy mecz z mocnym , czołowym zespołem z Wałbrzyskiej Klasy Okręgowej Victoria Świebodzice ,który wygraliśmy 8-0.
Cieszy postęp w grze, a szczególnie dobra skuteczność i bramki zdobyte po składnych akcjach. W tych meczach bramki dla naszego zespołu zdobywali: Paweł Przerywacz -3, Olaf Kondratowicz -3, Kuba Ziemba -2, Nowak-1, Chojnowski-1 oraz zawodnik testowany -3.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą sobotę o godz. 17:00 na wyjeździe z drużyną z Damianowa.
Będzie to mecz w ramach 2 rundy Pucharu Polski.
O transferach do naszego klubu będziemy informować w najbliższych dniach .
Hubert Łysy w Konfeksie !!!
02/08/2023 14:46
Klub Sportowy Konfeks Legnica informuję, że od sierpnia w naszym klubie pracuje Hubert Łysy - trener piłki nożnej. Hubert będzie trenował zespół Trampkarzy.
Rozpocznie zajęcia 08 sierpnia 2023 (wtorek) o godz. 15:30 prowadząc pierwszy trening ze swoją grupą.
Hubert to 37 letni trener, który przez wiele lat prowadził zajęcia w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. Przez pewien okres był w sztabie pierwszego zespołu Miedzi Legnica gdy trenerem był Bogusław Baniak. Ostatnio pracował w IV ligowej Odrze Ścinawa. Hubert posiada bardzo wysokie kwalifikacje trenerskie UEFA ELITE YOUTH. Treningi odbywać się będą w okresie sierpnia we wtorki, czwartki i piątki o 15:30 na boisku przy ul.Grabskiego.