Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazując 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dzięki tym środkom będziemy mogli dofinansować nasze drużyny dziecięce i młodzieżowe organizując turnieje i zawody sportowe. Szczegóły obok w zakładce. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Przegrana w Pucharze Polski.
17/09/2023 1:42
Legnica 13 wrzesnia 2023 godz.17:00

Puchar Polski IV runda

Konfeks Legnica - Odra Ścinawa 0:1 (0:0)

Do spotkania IV rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokregu Legnica Pucharze Polski przystąpiliśmy bez 5 zawodników. Absencja kluczowych graczy była również widoczna w zespole z Odry. Mimo nieobecności kilku podstawowych zawodników, zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Niestety za utrzymywanie się przy piłce, grę przez 90 min na połowie przeciwnika i kontrolowanie spotkania, nie ma awansu. Większość spotkania to nasze ataki po dobrych akcjach na skrzydle, dośrodkowaniach Chojnowskiego (zwłaszcza w pierwszej połowie), czy niewykorzystane sytuacje m.in.Ziemby i Krupy. Jedyną bramkę w meczu tracimy po kontrze w 75 min spotkania, kiedy przeciwnik tworzy sobie pierwsza i jedyna sytuację bramkową w meczu. Popis nieskuteczności to kuriozalne uderzenie Kondratowicza, który w 93 min trafia w bramkarza z 7 metrów mając odsłonięta całą bramkę.
W niedzielę szansa rewanżu, w meczu ligowym na boisku rywala, jednak na pewno będzie to całkowicie inne spotkanie jak to środowe ze względu na mniejsze absencję graczy w obu zespołach.

Konfeks Morawski- Korczyński, Żychoniuk (75m Kondratowicz), Pilarowski, Jazowiecki, Tkachenko, Cichy, Swędzikiewicz, Chojnowski, Krupa, Ziemba.
Konfeks pokazał charakter
09/09/2023 22:44
Siedliska 9 września 2023 godz.16:00

Liga Okręgowa

Dąb Siedliska - Konfeks Legnica 3:4 (3:2)

Jazowiecki, Pilarowski, Ziemba (Konfeks) - Jastrzębski, Novikov, Wójtów, Zirka, Kopczyk
Horbal (Siedliska) - Jazowiecki, Krupa (Konfeks)

Bramki: 1:0 Wójtów 10 min, 2:0 Tomczyk 38 min, 2:1 Ziemba 43 min, 3:1 Janeczko 44 min, 3:2 Ziemba 45+3 min, 3:3 Krupa 59 min, 3:4 Dańczak 74 min

Sędzia: Aleks Paluch (główny) - I asystent Krzysztof Mistrzak, II asystent Kajetan Tracz

Widzów: ok.100

Początek meczu rozpoczynamy od długiego utrzymywania się przy piłce, z próbami zepchnięcia przeciwnika pod własne pole karne, jednak już w 10 minucie spotkania tracimy bramkę. Przeciwnik wykorzystuje rzut karny, po przypadkowej ręce Pawła Przerywacz przy rozegraniu rzutu rożnego i mamy 1:0 dla Siedlisk. Nie mija 10 minut, kolejny stały fragment gry, niepotrzebny faul Pawła Przerywacza i bezpośrednio z rzutu wolnego, pięknym uderzeniem z 17 m zawodnik z Siedlisk podwyższa na 2:0. Mija trochę czasu zanim zespół się otrząsnął, w miedzyczasie doskonałej sytuacji nie wykorzystuje Tkachenko a chwilę później sędzia nie uznaje zdobytej bramki przez Swędzikiewicza.
W 30 minucie łapiemy kontakt za sprawą świetnej akcji kombinacyjnej i asyście Grzadkowskiego do Ziemby robi się 2:1. W momencie kiedy wydawało się, że wszystko zaczyna się układać, przeciwnik po kolejnym rzucie rożnym strzela bramkę głowa, praktycznie z zerowego kąta i przegrywamy w 35 min 3:1.
Jeszcze przed samą przerwa w 42 minucie, nieodpowiedzialne zachowanie Jazowieckiego i sędzia dyktuje 2 rzut karny, jednak w tej sytuacji doskonale spisuje się Stępień, który broni uderzenie. Golana 3:2 strzelamy do szatni, po asyście Swędzikiewicza , pięknym uderzeniem popisuje się Ziemba. Chwilę po tym sędzia odgwizduje koniec pierwszej zwariowanej połowy.
Drugie 45 min to ataki po stronie Konfesku, które skutkują bramka na 3:3, w 55 min Krupa zostaje obsłużony przez Grzadkowskiego i doprowadzamy do remisu. W ferworze walki, bardzo dynamicznego spotkania w 65 min spotkania, 2 żółta i w konsekwencji czerwoną kartką, zostaje ukarany Jazowiecki. Zmobilizowany zespół mimo straty zawodnika, nie poddaje się i dąży do wygrania spotkania, po jednej z akcji na skrzydle, bardzo dobrze zachowuje się Przerywacz, który asystą obsługuje Dańczaka i Konfeks w 74 min wychodzi na prowadzenie.
W 85 min a wyniku frustracji zawodnik z Siedlisk uderza w twarz Bartka Krupę a w cały zamieszaniu sędzia zawodów, niesłusznie odsyła roównież naszego zawodnika z czerwoną kartką do szatni. Obraz gry nie ulega zmianie i mimo gry w 9 udaje się wygrać bardzo trudne spotkanie, w którym nie układało się nic. Gratulacje dla całego zespołu, mimo tego , że zespół przegrywał już 3:1 dążył tylko i wyłącznie do zwycięstwa. Pokazał ogromny charakter i ambicje czego potwierdzeniem jest zwycięski gol na 4:3 mimo gry w osłabieniu.

Siedliska: Kaczmara - Berełkowski, Gołębiewski, Horbal, Janeczko, Jastrzębski, Novikov (85 min Romanow), Skubiński (68 min Krok), Tomczyk (80 min Kopczyk), Wójtów, Zirka
Konfeks: Stępień - Chojnowski (46 min Korczyński), Cichy, Grządkowski, Jazowiecki, Krupa, Pilarowski, Przerywacz (65 min Kondratowicz), Swędzikiewicz, Tkaczenko (50 min Dańczak), Ziemba
Kolejne 3 punkty
03/09/2023 2:58
Legnica 2 września 2023 godz.15:00

Konfeks Legnica - Czarni Dziewin 5:1 (4:1)

Przerywacz (Konfeks) - Barylak, Moroch, Podgórski (Dziewin)

Bramki: 1:0 Tkaczenko 3 min, 2:0 Ziemba 5 min, 3:0 Korczyński 10 min, 3:1 Barylak 14 min, 4:1 Swędzikiewicz 45 min, 5:1 Ziemba 90 min

Sędzia: Mariusz Kaczmarek (główny) - Borys Szanduła - I asystent, Grzegorz Woronak - II asystent

Widzów: ok.150

Pierwsze dwanaście minut spotkania to pokaz gry w wykonaniu Konfeksu . Już w 3 minucie spotkania z prawej strony boiska ładna wrzutką popisuje się Paweł Przerywacz, a Tkachenko strzałem głową z 8 metrów daje nam prowadzenie. W 5 minucie ładną asystą popisuje się Bartek Krupa i Kuba Ziemba z 22 metrów precyzyjnie w róg bramki umieszcza piłkę i prowadzimy 2-0.
W 11 minucie spotkania bardzo ładna akcja Tkachenki z Mateusz Korczyński kończy się pięknym golem na 3-0. Po tak szybko zdobytych bramkach Konfeks zdecydowania spuszcza z tonu co wykorzystują goście i po strzale głową Barylaka zdobywają bramkę.
W 19 minucie świetną paradą popisuje się nasz bramkarz Jakub Stępień, który broni strzał z 20 metrów w okienko. W 41 minucie bramkarz gości fauluje w polu karnym Tkachenke i mamy rzut karny, który pewnie wykorzystuje Maciek Swędzikiewicz.
W 49 minucie świetnym 40 metrowym podaniem popisuje się Aleksander Jazowiecki, który wyprowadza na czystą pozycję Przerywacza ten jednak nie wykorzystuje 100% sytuacji bramkowej. W 70 minucie ładny strzał z 25 metrów oddaje Piotr Nowak ale znów świetnie broni bramkarz gości. Dwie minuty później znów mamy doskonała sytuację bramkową jednak strzał Adam Fraska ponownie broni bramkarz Czarnych. W 90 minucie Olaf Kondratowicz nie wykorzystuje świetnej sytuacji bramkowej gdy jego strzał z 8 metrów broni najlepszy piłkarz czarnych w tym meczu bramkarz Mateusz Marek. Wynik końcowy spotkania ustala strzałem z 25 metrów w róg bramki Jakub Ziemba. Cieszy zwycięstwo 5-1, ale tak jak się wypowiedział po meczu trener naszego zespołu Maciej Białas oczekuje od zespołu gry na maksymalnych obrotach przez cały mecz, a nie tylko fragmentami.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą sobotę o godz. 16:00 na wyjeździe w Siedliskach .

Trener Konfeksu Maciej Białas powiedział po meczu - Bardzo dobry pierwszy kwadrans w naszym wykonaniu a potem niestety dostosowaliśmy się poziomem gry, jakością do rywali. Szczególnie to dotyczyło drugiej połowy meczu. Za dużo było kopaniny, chaosu na murawie. Wynik fajny ale ja oczekuję od zespołu wysokiej dyscypliny taktycznej i myślenia na boisku. Dlatego z wyniku się cieszę, ale uważam , że był to słaby występ w wykonaniu Konfeksu. Chciałbym w grze mojej drużyny oczekiwać stałego progresu w grze. W połowie rundy pokuszę się o określenie planu sportowego na ten sezon.

Konfeks: Stępień - Cichy, Grządkowski, Korczyński (32 min Jazowiecki), Krupa, Nowak, Pilarowski, Przerywacz (80 min Kondratowicz), Swędzikiewicz, Tkaczenko (70 min Fraska), Ziemba
Dziewin: Marek - Ajecki, Borowicz, Barylak, Głodny, Krasniański, Łodziński, Moroch, Perczyński (80 min Wieliński, Podgórski, Postal
Pucharowe Zwycięstwo Konfeksu
01/09/2023 20:23
Legnica 29 sierpnia 2023 godz.18:00

PucharPolski II runda

Konfeks - Sokół Jerzmanowa 3:1 (2:0)

Bramki: Krupa Bartosz-2, Korczyński-1

Konfeks Legnica w kolejnym meczu Okręgowego Pucharu Polski spotkał się na własnym boisku z Sokołem Jerzmanowa. Od początku spotkania mecz z obu stron toczył się w szybkim tempie i stał na wysokim poziomie. W 15 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Swędzikiewicza do piłki dochodzi Korczyński i pewnym strzałem zdobywa gola na 1-0. W 23 minucie spotkania przeprowadzamy bardzo ładna akcję. Bramkarz Hubert Bentkowski uruchamia podaniem Paweł Przerywacz, a ten po 30 metrowym rajdzie lewą stroną pięknie dorzuca piłkę na 11 metr pola karnego i Bartek Krupa podwyższa nasze prowadzenie na 2-0. Goście w dolicznym czasie gry pierwszej połowy maja rzut karny po niepotrzebnym faulu w polu karnym Ivana Tkachenko. Masz bramkarz Hubert Bentkowski wyczuwa intencje strzelca i broni strzał z jedenastki.
W drugiej połowie spotkania w 50 minucie zdobywamy bardzo ładna bramkę gdy świetną asysta popisuje się Tkachenko, a Bartek Krupa bez problemu strzela na 3-0. W tej samej minucie zawodnik gości Piotr Kasiński otrzymuje czerwoną kartkę za nieodpowiednie odezwanie się do sędziego. W 65 minucie doskonałej sytuacji bramkowej nie wykorzystuje nasz 17 letni wychowanek Olaf Kondratowicz.
Goście zdobywają Honorową bramkę w 67 minucie spotkania po ładnej zespołowej akcji.
W 78 minucie spotkania ponownie 100% sytuacji bramkowej nie wykorzystuje Kondratowicz gdy jego strzał z 10 metrów broni bramkarz gości. W 82 minucie spotkania bramkarz gości fauluje poza polem karnym naszego zawodnika za co otrzymuje czerwoną kartkę. W końcówce spotkania Adam Fraska wykonuje rzut wolny z 25 metrów, który trafia w poprzeczkę gości. Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem naszego zespołu, po dobrej grze szczególnie w pierwszej połowie spotkania. Kolejny mecz mistrzowski nasz zespół rozegra w najbliższą sobotę o godz. 15:00 na własnym boisku z Czarnymi Dziewin .

Konfeks: Bentkowski, Grządkowski, Tkachenko, Ziemba Jakub(60 min Fraska),Przerywacz, Cichy, Krupa Bartosz (60 min Kondratowicz), Pilarowski, Korczyński, Nowak, Swędzikiewicz.
Demolka w Chocianowie
27/08/2023 3:35
Chocianów 26 sierpnia 2023 godz.17:00

Stal Chocianów - Konfeks Legnica 2:7 (1:4)

Czerep, Gryga, Kunz, Otocki, Tomaszewski (Chocianów) - Nowak, Przerywacz (Konfeks)

Bramki: 0:1 Przerywacz 2 min, 0:2 Ziemba 20 min, 0:3 Ziemba 25 min, 0:4 Bartosz Krupa 27 min, 1:4 Otocki 30 min, 1:5 Przerywacz 50 min, 2:5 min Frankowski 57 min, 2:6 Swędzikiewicz 62 min, 2:7 Przerywacz 85 min

Sędzia: Norbert Wolski (Główny) - I asystent Marcin Nawracaj, II asystent Kajetan Kasprzyk

Od początku spotkania nasz zespół przejął inicjatywę i już w pierwszej minucie spotkania powinniśmy prowadzić 1-0 gdy świetną asystą popisał się Ziemba , niestety Bartek Krupa strzelił obok bramki. W drugiej minucie spotkania zdobywamy prowadzenie po strzale Przerywacza, a świetnym prostopadłym podaniem ze środka pola popisał się Swędzikiewicz. W 4 minucie Stal ma swoją sytuację bramkową, na nasze szczęście świetnie broni Stępień. Przez cały czas prowadzimy spotkanie i rozgrywamy dobry mecz. W 22 minucie akcję lewą stroną przeprowadza Przerywacz i podaniem wzdłuż pola karnego uruchamia nadbiegającego Ziembe, a ten strzałem w długi róg daje nam prowadzenie 2-0.
W 26 minucie spotkania nasz bramkarz Jakub Stępień decyduje się na dalekie wybicie piłki do Ziemby, który jest szybszy od obrońców i precyzyjnym strzałem podwyższa nasze prowadzenie na 3-0. W 28 minucie prowadzimy już 4-0 po bramce Bartka Krupy, który wykorzystuje prostopadłe podanie od Swędzikiewicza i lewą nogą strzela spokojnie między nogami bramkarza. Gospodarze mają swoją szansę w 30 minucie i strzelają bramkę na 1-4.
W 51 minucie spotkania odzyskujemy piłkę z lewej strony boiska na wysokości środkowej linii i świetnym podaniem na wolne pole popisuje się Ziemba, a Paweł spokojnie strzela na 5-1. W 58 minucie spotkania tracimy bramkę po rzucie rożnym przy biernej postawie naszych obrońców, a gola zdobywa Frankowski. W 63 minucie spotkania faulowany na 25 metrze jest Tkachenko, a Maciek Swędzikiewicz strzałem w okienko zdobywa przepiękną bramkę, która daje nam prowadzenie 6-2. Była to przepiękna bramka, a strzału nie dało się wykonać lepiej. Festiwal bramkowy kończymy w 85 minucie spotkania gdy dobrą asystą popisuje się Adam Fraska, a Paweł Przerywacz położył na zamach bramkarza i obrońcę Stali, ustalając końcowy wynik na 7-2 dla naszego zespołu. Minutę później dochodzi do groźnej sytuacji w której ucierpiał nasz zawodnik Szymon Chojnowski, który odniósł kontuzję głowy i został odwieziony do szpitala gdzie dokonano prześwietleń i założono mu 4 szwy na powiekę nad prawym okiem .
Życzymy Szymonowi szybkiego powrotu do zdrowia !!!!!!!
Podsumowując nasz zespół rozegrał bardzo dobry mecz w którym dosłownie zdemolował spadkowicza z IV ligi .
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższy wtorek o godz. 18 gdy w ramach Pucharu Polski zmierzymy się z kolejnym spadkowiczem z IV ligi drużyną Sokoła Jerzmanowa. Natomiast na mecz mistrzowski zapraszamy w najbliższą sobotę 02.09 o godz.15:00 gdy zmierzymy się z drużyną Czarni Dziewin.

Stal: Kasprzyszak - Bańka (70 min Stachow), Cios, Czerep (63 min Kulbiński), Frankowski (80 min Florian), Gryga, Kunz (73 min Kruk), Otocki, Sliwka (46 min Matusiak), Tomaszewski( 76 min Bartuzel), Walasek
Konfeks: Stępień - Chojnowski, Cichy, Grządkowski, Krupa (70 min Fraska), Nowak, Pilarowski, Przerywacz, Swędzikiewicz, Tkaczenko (85 min Jazowiecki), Ziemba
Ciekawostki z Konfeksu .
27/08/2023 3:19
Pan Mariusz Bach podał nam kilka ciekawostek, statystyk dotyczących Konfeksu Legnica. Najwięcej meczy dla Konfeksu z obecnie grających zawodników zaliczył Aleksander Jazowiecki , który w meczu z Kaczawą Bieniowice zagrał w naszych barwach po raz 171. Natomiast Michał Grządkowski w tym meczu zagrał po raz 151.
Z obecnie grających w naszym zespole zawodników najwięcej bramek dla Konfeksu zdobył Oliver Dańczak - 59 oraz Paweł Przerywacz - 57.
Dominik Plebaniak debiutował w seniorach naszego klubu w dniu 04.09.2013 roku w meczu Pucharowym w Legnickim Polu, który wygraliśmy 4-1, a Dominik zdobył jedną bramkę. Natomiast w meczu ligowym Dominik zadebiutował w dniu 01.05.2014 roku w domowym meczu z Iskrą Kochlice, który zremisowaliśmy 1-1. Dotychczas Dominik w drużynie seniorów naszego klubu w meczach ligowych wystąpił w 119 meczach, zdobywając 15 bramek oraz w 9 meczach pucharowych zdobywając 5 bramek .
W książce o Konfeksie Legnica, która jest na ukończeniu, a powstająca z okazji 50-lecia klubu będzie bardzo dużo ciekawych zestawień, a wszystko to za sprawą dwóch świetnych autorów tej książki Marcina Makucha oraz Mariusza Bacha.
Setna rocznica urodzin Mieczysława Buchaniewicza
24/08/2023 17:15
24 sierpnia mija setna rocznica urodzin Mieczysława Buchaniewicza, zasłużonego działacza piłki nożnej KS Konfeks Legnica. Mieczysław Buchaniewicz urodził się 24.08.1923 roku, a zmarł 18.04.2010 roku. W setna rocznicę urodzin przedstawiamy sylwetkę Pana Mieczysława.
Mieczysław Buchaniewicz społecznie działał w sporcie przez 61 lat. Z Konfeksem Legnica związany był od początku jego istnienia.
Swoją przygodę ze sportem rozpoczął w 1949 roku od działalności w Gwardii Legnica. Potem był Kabewiak Legnica, KS Odzieżowiec Legnica, a następnie po reorganizacji klubów w Legnicy - KS Konfeks.
Pełnił funkcję opiekuna do spraw wychowawczych, oraz kierownika drużyn juniorów i seniorów. Był powszechnie lubiany przez wszystkich zawodników, działaczy i pracowników klubu. Nie ma chyba ani jednego wychowanka Konfeksu, który nie znałby smaku legendarnych landrynek, którymi pan Mieczysław częstował od zawsze...
Mieczysław Buchaniewicz był wzorem działacza sportowego i prawdziwym wychowawcą młodych sportowców. W 2001 roku odznaczony został Złotą Odznaką Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej. Jako jeden z nielicznych działaczy piłkarskich w Polsce otrzymał medal 75 - lecia Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz złoty medal za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej.
Ponadto Mieczysław Buchaniewicz był odznaczony: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotą Honorową Odznaką Legnickiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Srebrną Odznaką Polskiego Związku Piłki Nożnej, Złotą Honorową Odznaką Polskiego Związku Piłki Nożnej, Złotą Odznaką Związku Piłki Nożnej w Legnicy, medalem za wybitne osiągnięcia w Rozwoju Piłki Nożnej, Odznaką Zasłużony dla Legnicy oraz odznaka Za Zasługi dla województwa Legnickiego.
W 2007 roku Pan Buchaniewicz został Honorowym Prezesem Konfeksu. W lutym 2010 roku prezydent Lech Kaczyński przyznał Katarzynie i Mieczysławowi Buchaniewiczom odznaczenie z okazji 60. rocznicy pożycia małżeńskiego.
Podziękowanie dla Eugeniusza Oleśkiewicza !!!
22/08/2023 14:49
W dniu 19.08.23 przed meczem seniorów Konfeks Legnica-Kaczawa Bieniowice odbyła się uroczystość Podziękowania za długoletnią pracę trenerowi Eugeniuszowi Oleśkiewiczowi. Zasłużony trener na Dolnym Śląsku pracował w naszym Klubie wielokrotnie - w latach 1977-2023. W sezonie 1997-1998 uzyskał z naszą drużyną awans do IV ligi. Łącznie jako trener pierwszego zespołu prowadził nasz zespół w 211 meczach , wygrywając 97 ,remisując 33 i przegrywając 81. Ogólny stosunek bramek 450:215 . Na płycie boiska zasłużonemu trenerowi dziękowali za długoletnia, owocną pracę na rzecz rozwoju piłki nożnej w KS Konfeks: Marek Kucharski - Prezes, Piotr Potycz, Jerzy Pawliszczy, Jacek Krawczun, zasłużony działacz - jeden z założycieli klubu Adam Bartnik, Stanisław Górski oraz zawodnicy obu drużyn i kibice zgromadzeni na naszym stadionie.
Eugeniusz Oleśkiewicz otrzymał od naszego klubu pamiątkową paterę oraz drobne upominki. Zasłużony trener był przykładem dla zawodników, zawsze był odpowiednio przygotowany do zajęć i jest przykładem dla młodych trenerów jak wykonywać pracę trenera - wychowawcy młodzieży.
Jeszcze raz w imieniu całego Klubu dziękujemy za pracę na rzecz KS Konfeks Legnica. Jednocześnie życzymy trenerowi dużo zdrowia i zapraszamy na nasze mecze .