This site will look much better in a browser that supports web standards, but it is accessible to any browser or Internet device.


100 lat PKOL

W dniu 26.10 w Teatrze Narodowym w Warszawie, odbyły się uroczystości z okazji 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
W tej wielkiej uroczystości wzięli udział reprezentujący Legnicki Klub Olimpijczyka działający przy KS Konfeks Legnica Ryszard Kępa i Piotr Potycz.
Na uroczystościach tych byli obecni: Prezydent RP Andrzej Duda, Prezydent MKOL Thomas Bach, Prezydent Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich Janez Kocijańcić, Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka oraz przedstawiciele Sponsorów Polskiego Ruchu Olimpijskiego. Jednak najważniejszymi gośćmi specjalnymi uroczystości było wiele pokoleń polskich medalistów olimpijskich i olimpijczyków. Wielką Galę Olimpijską uświetniły występy chóru i orkiestry Teatru Wielkiego- Opery Narodowej pod dyrekcją Rafała Kłoczko.
Szczególnym wydarzeniem było wręczenie dla Anity Włodarczyk, naszej mistrzyni w rzucie młotem, przez szefa MKOL złotego medalu z Igrzysk Olimpijskich w Londynie z 2012. Wówczas Anita zdobyła srebrny medal, a u zwyciężczyni stwierdzono po kilku latach, stosowanie środków dopingujących. Następnie odegrano hymn Polski, który przepięknie wykonał chór i orkiestra Teatru Wielkiego. W czasie 3-godzinnej uroczystości przedstawiono historię powstania PKOL oraz historię udziału polskich sportowców w Olimpiadach. Zaakcentowano i pokazano na materiałach filmowych, największe sukcesy polskich olimpijczyków w 100-letniej historii Polskiego Olimpizmu. Kolejnym punktem Gali, było spotkanie zaproszonych gości w kuluarach Teatru Narodowego z olimpijczykami. Mieliśmy okazję spotkać się i rozmawiać z takimi gwiazdami polskiego sportu jak: Anita Włodarczyk, Robert Korzeniowski, Tomasz Wójtowicz, Włodzimierz Lubański, Otylia Jędrzejczak i wielu wielu innych.
Mamy nadzieję, że przeprowadzone rozmowy zaowocują przyjazdem do Legnicy wielkich gwiazd polskiego sportu. Wypada nadmienić, że otrzymaliśmy pamiątkowe albumy olimpijskie, wydane z okazji 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego, pamiątkowy medal i odznakę PKOL

Powstanie Klubu Olimpijczyka w Legnicy

W dniu 22.01.2005 w restauracji "Rezydencja" w Legnicy odbył się VII Bal Charytatywny Stowarzyszenia Tarninów, z którego dochód został przeznaczony na szkolenie dzieci i młodzieży w KS Konfeks Legnica.
Podczas balu odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Olimpijczyka w Legnicy, który powstał z inicjatywy Piotra Potycza i będzie działał przy KS Konfeks Legnica.
Gościem honorowym balu był Marian Sypniewski, dwukrotny medalista olimpijski we florecie.
Marian Sypniewski dokonał uroczystego otwarcia Klubu Olimpijczyka w Legnicy i przekazał na ręce Ryszarda Kępy - Prezesa Klubu Olimpijczyka w Legnicy certyfikat oraz flagę Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Legnicy.
Certyfikat PKOL upoważnia Klub Olimpijczyka w Legnicy do używania symboliki olimpijskiej i stwierdza legalność działania Klubu.
Prezydent Legnicy - Tadeusz Krzakowski wyraził uznanie dla inicjatorów powstania Klubu Olimpijczyka w Legnicy i zadeklarował pomoc w jego działalnośći.
Na dobry początek przekazał Ryszardowi Kępie wydawnictwo autorstwa Zbigniewa Schwarzera -" Dolnośląscy Olimpijczycy 1948 - 1998".
W dalszej części balu odbyła się licytacja gadżetów pozyskanych od gwiazd polskiego sportu tj. rękawice bokserskie Józefa Grudnia - mistrza olimpijskiego w boksie, wiosło - wicemistrza olimpijskiego Władysława Zielińskiego, koszulkę z autografem - Zbigniewa Bońka, koszulkę i piłkę z autografami reprezentacji Polski w piłce nożnej, piłkę z autografami medalistów olimpijskich - Renaty Mauer - Różańskiej , Józefa Zapędzkiego, Jerzego Kaczmarka, Mariana Sypniewskiego i Kazimierza Czarneckiego.DHTML JavaScript Menu By Milonic