This site will look much better in a browser that supports web standards, but it is accessible to any browser or Internet device.


16.04.2014 * Olimpijka Natalia Czerwonka naszym gościem

W dniu 16.04.2014 roku Klub Olimpijczyka działający przy KS Konfeks Legnica zorganizował spotkanie ze srebrną medalistką zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi – łyżwiarką szybką Natalią Czerwonką.
Główne spotkanie odbyło się w V Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy z udziałem uczniów tej Szkoły,uczniów z innych szkół i mieszkańców Legnicy. Na spotkaniu obecnych było około 300 osób.
Spotkanie rozpoczęło odegranie hymnu olimpijskiego, następnie prowadzący spotkanie Ryszard Kępa krótko przedstawił naszą bohaterkę, jej osiągnięcia sportowe. Z kolei Natalia opowiedziała o swoich początkach kariery i poprosiła o zadawanie pytań z sali. Było wiele ciekawych, niekiedy zabawnych pytań z których owiedzieliśmy się , że;
- Natalia mając 12 lat obiecała tacie medal olimpijski, - często trenuje 3 razy dziennie, znosząc bardzo duże obciążenia treningowe, czasami ma dość tego wszystkiego. Trwa to jednak krótko i zawsze znajduje motywację do treningu sportowego
- Najtrudniejszy bieg w Soczi to bieg z Rosjankami, gdy cała widownia była za Rosjankami, jednak Natalia przed biegiem i w czasie biegu była pewna zwycięstwa,
- Jako wyczynowy sportowiec Natalia musi stosować odpowiednia dietę, jedyny miesiąc w roku w którym może jeść do syta to miesiąc kwiecień ponad 300 dni w roku spędza na zgrupowaniach i zawodach,
- jest studentką AWF w Krakowie i jej marzeniem po zakończeni kariery sportowej jest praca z dziećmi
- Ukończyła i zdobyła uprawnienia trenera II klasy łyżwiarstwa szybkiego
- Na medal olimpijski ciężko trenowała przez 15 lat ale smak srebra wynagrodził jej cały trud włożony w uprawianie sportu.
- Po zdobyciu medalu olimpijskiego wszystkie dziewczyny ze srebrnej drużyny kupiły sobie buty, sukienki i poszły odstresować się na dyskotekę która trwała do 4 rano
- Bardzo przeżywała starty łyżwiarzy którzy są jej kolegami i uczestnikami wielu wspólnych zgrupowań
- Bardzo pomagają jej w karierze rodzice, do tego stopnia, że chcąc w początkowej fazie jej kariery zabezpieczyć Natalii dobry sprzęt tj buty z łyżwami sprowadzili je z Holandii biorąc na to pożyczkę wyczynowe łyżwy kosztują około 800 euro

Po zakończeniu i wyczerpaniu się pytań Piotr Potycz i Ryszard Kępa z Klubu Olimpijczyka w Legnicy wręczyli Natalii pamiątkowy puchar z dedykacją który został wykonany z miedzi. Następnie Natalia rozdawała swoje fotki z autografami oraz prowadziła rozmowy z uczestnikami spotkania robiąc sobie wspólne zdjęcia. Na spotkanie Natalia przywiozła swój medal olimpijski oraz medale z mistrzostw świata, które każdy mógł dotknąć, zobaczyć i podziwiać. Po zakończonym spotkaniu Edward Dobosz – Dyrektor V LO przedstawił Natalii szkołę oraz sukcesy jejuczniów.
Kolejnym punktem wizyty Natalii Czerwonki w Legnicy było spotkanie w Ratuszu z Prezydentem Miasta Legnica Tadeuszem Krzakowskim oraz Wiceprezydent Legnicy Dorotą Purgal, które trwało ponad 90 minut w spotkaniu uczestniczyli także Ryszard Kępa Piotr Potycz , Zbigniew Rutka oraz manager Natalii Tomasz Szulc.
Spotkanie upłynęło w bardzo sympatycznej atmosferze podczas którego Natalia podzieliła się swoimi wrażeniami z kariery sportowej.
Około 16:00 udaliśmy się z Natalią na zasłużony obiad do restauracji Rezydencja, która wywarła na Natalii bardzo duże wrażenie.
Na zakończenie pobytu w Legnicy Natalia odwiedziła stadion i biuro Klubu Sportowego Konfeks Legnica gdzie mogła zapoznać się z krótka historią Legnickiego Klubu Olimpijczyka i KS Konfeks Legnica.
Na pamiątkę pobytu w Legnicy Natalia Czerwonka wręczyła przedstawicielom klubu Olimpijczyka w Legnicy Ryszardowi Kępie i Piotrowi Potyczowi piękny album z XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014
Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu srebrnej medalistki Natalii Czerwonki w Legnicy i cieszymy się że dzięki nam wielu młodych mieszkańców Legnicy mogło poznać osobiście wielką mistrzynie. Cieszymy się także że Natalia wysoko oceniła organizację jej pobytu w Legnicy czego dowodem jest sms który otrzymaliśmy godzinę po zakończeni wizyty w Legnicy o treści; „Witam Panie Piotrze. Bardzo dziękujemy za cudowne spotkanie. Jesteście fantastyczni!!”

Sportowe osiągniecia Natalii

Natalia Czerwonka to dwukrotna medalistka mistrzostw świata w drużynie w 2012 i 2013 roku. Trenuje w klubie MKS Cuprum Lubin. Uczestniczka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver w 2010. Była rezerwową w biegu drużynowym kobiet, w którym 27 lutego 2010 jej koleżanki z drużyny Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska, Katarzyna Woźniak na dystansie 2,4 km zdobyły brązowy medal. W 2010 roku odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Rekordy życiowe
Dystans i czas
500 metrów 40,11
1000 metrów 1:16,33 (Calgary, 10.11.2013)
1500 metrów 1:55,09 (Salt Lake City, 16.11.2013)
3000 metrów 4:05,40 (Salt Lake City, 15.11.2013)
5000 metrów 7:18,55 (Astana, 29.11.2013)
Dorobek medalowy
Reprezentacja Polski:
Igrzyska olimpijskie: - Srebro Soczi 2014 drużynowo
Mistrzostwa świata: - Srebro Soczi 2013 drużynowo
Brąz Heerenveen 2012 drużynowo
Uniwersjada: - Srebro Trydent 2013 1500 metrów
Brąz Harbin 2009 drużynowoDHTML JavaScript Menu By Milonic