This site will look much better in a browser that supports web standards, but it is accessible to any browser or Internet device.

Hymn Konfeksu
Srebrny Certyfikat PZPN
Najbliższy mecz
Ostatni mecz
Tabela 2020/2021
1 Chrobry II Głogów 3
2 Górnik Złotoryja 3
3 Mewa Kunice 3
4 Kuźnia Jawor 3
5 KS Legnickie Pole 3
6 Odra Scinawa 1
7 Prochowiczanka 1
8 Sparta Rudna 1
9 Włókniarz Leśna 1
10 Konfeks Legnica 1
11 Karkonosze Jel.Góra 1
12 Gryf Gryfów Sląski 1
13 Orkan Szczedrzykowice 1
14 Apis Jędrzychowice 0
15 Lotnik Jeżów Sudecki 0
16 Orla Wąsosz 0
17 Sparta Grębocice 0
18 Stal Chocianów 0
19 Leśnik Osiecznica 0
więcej
1 kolejka 2.08.20
Orkan - Gryf 2:2
Odra - Konfeks 1:1
Orla - Kuźnia 0:2
Chrobry II - Leśnik 4:0
Legnickie Pole - Lotnik 2:1
Sparta - Mewa 1:3
Rudna - Prochowice 1:1
Górnik - Stal 3:0
Karkonosze - Włókniarz 2:2
2 kolejka 8.08.20
Włókniarz - Chrobry II
Prochowice - Górnik
Apis - Karkonosze
Gryf - Legnickie Pole
Lotnik - Kuźnia
Leśnik - Odra
Stal - Orkan
Konfeks - Sparta
Mewa - Rudna
Snajperzy 2020/2021
Wójcik Adrian 1
. .
Nasi Sponsorzy

.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2007-2015.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!
.
Wiadomości
Efektowne zwyciestwo młodzików
03/06/2019 8:27
Legnica 1 czerwiec 2019 godz.11:00

Liga Mlodzikow

Konfeks Legnica - Kuźnia Jawor 6:1 (1:0)

Bramki : Czarnecki -2, Warchoł, Rauss, Kaptur i Zakrzewski Kacper po 1

Zdjęcia www.e-legnickie.pl

Udanie zakończyli sezon młodzicy naszego klubu.W ostatnim meczu spotkaliśmy się z drużyną Kuźni Jawor którą pokonaliśmy wysoko 6:1.
Początek sezonu naszej drużyny był przeciętny jednak potem praca na treningach dała efekty. Wynikiem tego była bardzo udana runda wiosenna i zakończenie sezonu na 3 miejscu. Cieszy szczególnie postęp w grze wszystkich zawodników.

Opinie trenerów po meczu:
Trener Kuźni Jawor Marcin Dudek: - Za tydzień ostania przed nami kolejka, a dziś ostatni mecz na wyjeździe. Graliśmy to spotkanie na pewno z zespołem lepszym od nas, przede wszystkim bardziej zorganizowanym.
Przegraliśmy zasłużenie - Konfeks na naszym tle wyglądał zdecydowanie lepiej. Honorową bramkę strzelił dla nas Michał Bąk, ale nie miało to większego znaczenia jeśli podsumujemy cało to spotkanie.
Natomiast cały nasz sezon w tej lidze – był mieszany. Zespół, który jest złożony z kilku roczników 2006, 2007, 2008 i nawet jeden zawodnik z 2009 to problem dla trenera. Ciężko zbudować coś stabilnego, gdy drużyna oparta jest na tak zróżnicowanych wiekowo chłopców. Dlatego ten sezon tak wyglądał – raz lepiej, raz gorzej. W dalszym ciągu się uczymy, a dzisiejsze spotkanie traktować jako cenną lekcję na przyszłość.

Trener Konfeksu Patryk Potycz: - Niestety mimo wygranej dziś, to nie mamy szansy na awans. Drużyna z Jerzmanowej wyprzedza nas o 6 punktów. Nie graliśmy wszystkich meczy w pełnym składzie, niektórzy grali też w trampkarzach – nie udało się w tym sezonie awansować, ale i tak jestem bardzo zadowolony z tej rundy. Będziemy ogólnie sklasyfikowani na trzecim miejscu. Bardzo dobrze graliśmy w tej rundzie, mamy taki rocznik parę chłopców, 2006, 2007, 2008 i nawet dwie osoby z 2009, cały czas szkolimy i chcemy iść do przodu.
W klubie stawiamy właśnie na szkolenie i rozwój tych chłopaków. Mamy dwie drużyny młodzików, i w klubie jest zasada, że trenerzy z wyższych grup np. z trampkarzy czy juniorów mogą zabierać na mecze młodszych – najlepszych zawodników zawsze dajemy do drużyn starszych. Dziś więc grało z nami dwóch 2009, dwóch 2008 i tak próbujemy najzdolniejszych zawodników, kosztem czasami wyniku spotkania.

Skład : Wróblewski Szymon, Matwiejczuk, Wróblewski Jakub, Warchoł, Rakoczy, Brzeziński, Krok, Rauss, Kaptur, Domagała, Niedziecki, Kruszelnicki, Czarnecki, Zakrzewski, Kacper, Zakrzewski Dawid
Zwycięski mecz w Kłębanowicach
01/06/2019 19:15
Kłębanowice 1 czerwca 2019 godz.17:00

Liga Okręgowa

Zryw dr OKO Kłębanowice - Konfeks Legnica 1:3 (1:1)

Bramki: Lazarek 38 min - Wójcik 4 min (karny); Dubowski 66 i 84min

Sędzia: Nawracaj Marcin (Del.Lubin)

Widzów: ok.250

Zdjęcia www.lca.pl

Zespół Konfeksu po kolejnych 5 zwycięstwach pojechał do pobliskich Kłębanowic z zamiarem zdobycia kolejnych 3 pkt. Zespół Zrywu ma kilku doświadczonych dobrych zawodników dlatego od początku spotkania nasz zespół był bardzo skoncentrowany. Mecz ułożył się dla naszego zespołu bardzo dobrze gdyż w 4 minucie po świetnym zagraniu Winnika w pole karne wpadł Martinka, a przeciwnik go sfaulował. Rzut karny pewnie wykonał Kamil Wójcik i nasz zespół uzyskał szybkie prowadzenie. W 10 minucie zawodnik Zrywu dośrodkowywał, a piłka przypadkowo trafiła w poprzeczkę.
W 38 minucie błąd naszego doświadczonego obrońcy wykorzystał Lazarek i strzałem w długi róg pokonał broniącego tego dnia Dawida Sasielę. Druga połowa przebiegała pod nasze dyktando. W 50 minucie Janeczko ładnie znalazł się w polu karnym jednak jego stał z 8 metrów świetnie obronił bramkarz Zrywu.
W 66 minucie nasz zespół objął prowadzenie 2:1 gdy największym sprytem w polu karnym zaimponował Tomek Dubowski zdobywając swoją 12 bramkę w sezonie.
Gospodarze próbowali zmienić wynik meczu, ale nie mieli argumentów ponieważ z każdą minutą opuszczały ich siły. W 84 minucie spotkania nasz zespół przeprowadził decydującą akcję, gdy wprowadzony kilka minut wcześniej Olivier Dańczak świetnie dośrodkował w pole karne, a Tomek Dubowski ustalił wynik meczu na 3:1.

Trener Konfeks Legnica Andrzej Kisiel powiedział po meczu: - Po karnym szybko objęliśmy prowadzenie i chyba za bardzo chcieliśmy strzelić kolejne bramki. Troszeczkę żeśmy się za dużo rozjechali w obronie i przeciwnik natychmiast to wykorzystał. Na drugą połowę zrobiliśmy pewne korekty – przede wszystkim musiałem zdyscyplinować zespół, żeby grał do końca meczu odpowiedzialnie. I to w drugiej połowie było widać. My mamy od dawna ten sam problem - jeśli przystosowujemy się do drużyny przeciwnej to mamy kłopoty. Ale jeśli gramy swoją piłkę, którą uczymy się już od kilku miesięcy, to pozostałe drużyny nie mają z nami żadnych szans. Przy tym wybieganie kondycyjne powoduje także, że przeciwnicy odpadają i nie mogą nam sprostać. Przed nami zostały 4 kolejki i naszym zadaniem jest wygrać wszystko do końca. W środę gramy z Sebami u siebie, potem w Przemkowie, Rokitki u siebie i na końcu Chojnów. Dzisiejszy mecz był najtrudniejszy ze względów ambicjonalnych – gospodarze chcieli z nami wygrać, wśród nich jest wielu byłych piłkarzy Konfeksu. I z tego względu stopień trudności był wyższy.

Zryw dr OKO Kłębanowice: Szpryngiel , Kłak, Cichy, Lazarek Robert, Cyza (Lech 88 min), Grabowski, Łysak, Nicieja Marek, Słoninka, Kowalski (Wolanin Paweł 65 min), Kalicki
Konfeks: Sasiela, Martinka, Wójcik, Hoszowski, Pazio, Swędzikiewicz, Czuba (Dańczak 80 min), Dubowski, Janeczko, Winnik, Dudka (Kulikowski 60 min)
Walkower Huty Przemków
27/05/2019 7:57
Duży zawód sprawiła drużyna UKS Huty Przemków, która nie przyjechała na mecz do Legnicy z naszą drużyną seniorów.
W dniu tym była świetna pogoda, doskonale przygotowana płyta boiska i wszystkie warunki do rozegrania meczu.
Niestety sędziowie spotkania po odczekaniu regulaminowych 15 minut, w związku z nie przybyciem gości odgwizdali walkower dla naszego zespołu.
Szkoda, że kierownictwo UKS Huty nie zawiadomiło naszego klubu , że nie przyjadą na mecz sprawiając tym zawód zarówno naszym zawodnikom , sędziom spotkania oraz kibicom.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w sobotę 1.06 o godz. 17:00 ze Zrywem w Kłębanowicach.
Natomiast w roli gospodarza nasz zespół wystąpi w dniu 05.06 (środa) gdy o godz.18 podejmiemy na stadionie przy ul.Grabskiego zespół Zawiszy Serby.
Strzelanina w Kochlicach
18/05/2019 21:38
Legnica 18 maja 2019 godz.18:00

Liga Okręgowa

Iskra Kochlice - Konfeks Legnica 3:6 (0:3)

Bramki: Cirko - 3 (35 min, 45 i 70 min), Dubowski - 2 (36 i 80 min), Janeczko (77 min)

Sędzia: Razmuz Mateusz (Del. Głogów)

Widzów: ok.100

Po serii trzech zwycięskich meczy nasz zespół udał się do Kochlic na mecz z miejscową Iskrą. Mecze z Iskrą są zawsze emocjonujące i dramatyczne.
Od pierwszych minut spotkania obydwa zespoły nastawiły się na otwartą grę,w związku z czym było dużo sytuacji pod bramkowych.
W 12 minucie błąd naszego pomocnika mógł zakończyć się bramką jednak strzał z 18 m świetnie wybronił nasz bramkarz. W odpowiedzi Michał Cirko miał dwie świetne sytuacje bramkowe w 15 oraz 17 minucie, których nie wykorzystał.
Kolejną szansę miał Michał w 35 minucie, którą wykorzystał. Jego mocny strzał z 16 metrów w długi róg wylądował pod poprzeczką i objeliśmy prowadzenie 1-0. Poszliśmy za ciosem i minutę później Tomek Dubowski podwyższył wynik na 2:0.
Pierwszą połowę spotkania zakończył piękny strzał Michała Cirki z 25 metrów który dał nam prowadzenie do przerwy 3-0. Na drugą połowę spotkania nasz zespół wyszedł zbyt rozluźniony i w ciągu 15 minut gospodarze zdobyli 2 bramki doprowadzając do wyniku 2:3.
Odpowiedź naszego zespołu była piorunująca ponieważ w przeciągu 10 minut pomiędzy 70 a 80 minutę tego spotkania zdobywamy 3 bramki.
W 70 minucie ładną i indywidualną akcję przeprowadził Michał Cirko i ładnym strzałem z pod lini autowej zdobywa gola w okienko.
W 77 minucie Dubowski strzela w poprzeczkę, a minutę później Michał Janeczko podwyższa na 5-2.Strzelanie dla naszego zespołu w 80 minucie kończy Tomek Dubowski zdobywając pewnym strzałem kolejną swoją bramkę.
W 85 minucie gospodarze wykorzystują drugi rzut karny i mecz kończy się wynikiem 6:3 dla naszego zespołu.
Cieszy zwycięstwo, martwi jednak zbyt duża ilość traconych bramek,ponieważ w ostatnich 4 meczach straciliśmy aż 12 bramek.
Mamy nadzieję, że limit straconych bramek na ten sezon został już wyczerpany.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w sobotę 25 maja o godz. 17:00 na własnym boisku z UKS Huta Przemków.
Serdecznie zapraszamy kibiców na to spotkanie i gwarantujemy wiele emocji.

Trener Andrzej Kisiel powiedział po spotkaniu: - W tym meczu nie da się ukryć, że byliśmy faworytami i nie zawiedliśmy. Nie było niespodzianki, choć już wszyscy nasi rywale czekają na naszą porażkę i wypatrują drużynę, która nas powstrzyma w drodze po awans. I Iskra tą nie była. Pierwsza połowa zakończyła się 3:0, ale to był i tak najniższy wymiar kary dla rywala, bowiem było jeszcze kilka sytuacji bramkowych więcej. Nie udało się im wcześniej strzelić te bramki, ale w drugiej połowie w końcówce złapaliśmy swój rytm i dokończyliśmy dzieło. Wprawdzie w tej części zrobiło się trochę na początku nerwowo i pojawił się niepokój, jednak moja drużyna jest na tyle doświadczona w tej chwili i zahartowana w bojach - mecz z Chobienią, który był dla nas bardzo ciężki, gdzie w 95 minucie strzeliliśmy bramkę, potem podobnie z Iskrą Księginice tak samo walczyliśmy do końca. Ta drużyna wykształciła się na świetny, obeznany i charakterny zespół zawodników. Zostało nam jeszcze 6 kolejek, za nami już najcięższe mecze i w tej chwili mamy już spotkania z drużynami, które są w naszym zasięgu. I na pewno będziemy walczyć do samego końca o awans.

Konfeks: Kaźmierczak - Swędzikiewicz, Pazio, Wójcik , Hoszowski - Janeczko, Dudka (46 min. Grządkowski), Czuba (67 min. Winnik), Martinka (82 min. Dańczak) - Cirko, Dubowski.
Zwycięstwo na 50-tkę trenera Andrzeja Kisiela
13/05/2019 5:48
Legnica 12 maja 2019 godz.18:00

Liga Okręgowa

Konfeks - Iskra Księginice 3:2 (0:1)

Bramki : 1:1 Pazio 48 min (karny), 2:1 Czuba 59 min, 3:1 Janeczko 75 min

Sędzia Abramowicz Rafać (Del. Legnica)

Widzów: ok.150

Zdjęcia www.lca.pl
Videoclip YouTube
Zespół Iskry Księginice do Legnicy przyjechał po ostatnich sukcesach tj. po pokonaniu Kuźni Jawor i remisie z KS Legnickie Pole. Natomiast zespół Konfeksu wystąpił w dużym osłabieniu bez 4 czołowych zawodników, którzy nie mogli wystąpić z powodu kontuzji lub kartek.
Obydwa zespoły na płytę boiska wyprowadzili najmłodsi adepci naszego klubu. Przed meczem odbyła się miła uroczystość.
W dniu 11.05.2019 nasz trener Andrzej Kisiel obchodził 50-te urodziny. Z tej okazji został nagrodzony przez zarząd klubu upominkiem i gratulacjami od zawodników obydwu drużyn, naszych młodych zawodników, Zarządu Klubu oraz kibiców.
Poniosła atmosferę już w 3 minucie spotkania zepsuł zawodnik gości Roman Staszak, który po rzucie rożnym głową zdobył prowadzenie dla gości. Po tym ciosie nasi zawodnicy przez 15 minut nie mogli dojść do siebie.
Dopiero ok.20 minuty nas zespół zaczął grać lepiej,zdobył znaczną przewagę, efektem tego były dwie świetne sytuacje bramkowe w 27 i 43 minucie których nie wykorzystał Michał Cirko.
Druga połowa spotkania ułożyła się dla nas bardzo dobrze bo już w 48 minucie spotkania mamy rzut karny podyktowany za zagranie ręką przez zawodnika gości. Jedenastkł pewnie wykorzystuje Dominik Pazio.
W 59 minucie ładną akcją popisuje się Michał Janeczko który wykłada piłkę na 10 metr Łukaszowi Czubie a ten pewnym strzałem wyprowadza nasz zespół na prowadzenie.
W 71 oraz 73 minucie Tomek Dubowski i Rafał Martinka nie wykorzystują świetnych sytuacji bramkowych. W 75 minucie piękną indywidualną akcją popisuje się Michał Janeczko, który mija 4 zawodników i sprytnym strzałem w krótki róg pokonuje świetnie broniącego bramkarza gości Piotra Krysę. Dwie minuty później znów w świetnej sytuacji jest Cirko jednak tego dnia nie może strzelić bramki.
Goście w 85 minucie po fatalnym błędzie dwóch naszych doświadczonych zawodników zdobywają bramkę po strzale ich najlepszego strzelca Macieja Srebrniaka. Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem naszego zespołu 3:2, który wygraną dedykował trenerowi Andrzejowi Kisielowi z okazji 50-tej rocznicy urodzin.
Kolejny mecz rozegramy w sobotę 18 maja o godz. 17:00 z Iskrą w Kochlicach.

Konfeks: Sasiela, Martinka, Grządkowski, Pazio, Swędzikiewicz, Czuba(80 Kulikowski), Cirko, Dubowski, Janeczko, Dudka, Hoszowski
3 punkty po dramatycznym meczu
06/05/2019 13:35
Chobienia 5 maja 2019 godz.17:00

Liga Okręgowa

Odra Chobienia - Konfeks 3:4 (1:2)

Bramki: Czuba - 2, Pazio i Janeczko

Sędzia: Norbert Deluga (Del.Lubin)

Widzów: ok.100

Bardzo dramatyczny mecz rozegrali nasi zawodnicy w Chobieni z Odrą.
Gospodarze od początku spotkania nastawili się na bardzo ostrą ,czasami brutalną grę chcąc wybić nasz zespół z rytmu gry.
W 10 minucie ładnie z pod opieki obrońców uwolnił się Tomek Dubowski jednak jego strzał z 10 metrów świetnie obronił Sebastian Szymański.
W 18 minucie Michał Janeczko oddał z 25 metrów świetny strzał z rzutu wolnego jednak piłka wylądowała tylko na słupku. 6 minut później Łukasz Czuba uderzył z 25 metrów precyzyjnie w sam róg bramki i zdobył prowadzenie dla naszego zespołu.
Prowadzeniem cieszyliśmy się tylko 2 minuty, ponieważ gospodarze wykorzystali brak komunikacji pomiędzy naszym bramkarzem a obrońcami i wyrównali stan meczu na 1:1.
W 44 minucie Grzegorz Kulikowski precyzyjnie dośrodkował rzutu wolnego a Łukasz Czuba zdobył ponownie prowadzenie dla naszego zespołu.
Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla Konfeksu, ale wiadomo było, że druga połowa będzie ciężka.
3 minuty po przerwie fatalne ustawienie naszego zespołu wykorzystują gospodarze i doprowadzają do remisu 2:2.
Mecz staje się jeszcze bardziej ostry, sędzia spotkania ma bardzo ciężkie zadanie.
W 58 minucie zawodnik gospodarzy Tomasz Dobek decyduje się na strzał z 30 metrów i zdobywa prowadzenie dla Odry.
Od tego momentu nasz zespół osiąga jeszcze większą przewagę, ale gramy nie skutecznie. W 60 minucie wydaje się, że Michał Grządkowski musi zdobyć wyrównująca bramkę , ale niestety niecelnie strzela z 8 metrów. Konfeks ambitnie gra do końca spotkania, Odra odpada z sił i popełnia coraz więcej fauli. W efekcie kolejnego faulu w polu karnym, w 85 minucie spotkania sędzia zmuszony jest podyktować rzut karny dla naszego zespołu. Pewnym egzekutorem jedenastki jest Dominik Pazio, który bardzo mocnym strzałem zdobywa gola. Zespół Odry nie mając argumentów piłkarskich bardzo często fauluje w konsekwencji czego otrzymuje dużo żółtych kartek.
W 86 minucie spotkania drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymuje Patryk Sypień. Zamykamy zespół gospodarzy na ich połówce i dążymy do zdobycia zwycięskiej bramki. Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza 5 minut.
W 94 minucie kolejny raz zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, a najwięcej zimnej krwi zachowuje Michał Janeczko, który z 8 metrów zdobywa zwycięską bramkę dla naszego zespołu. Wygrywamy 3:4 po dramatycznym meczu, w którym walczyliśmy do końca o zwycięstwo. Widać było w naszym zespole pomimo bardzo ostrej, nieprzyjemnej gry przeciwnika, wielką wolę walki, nieustępliwość co w konsekwencji dało na zwycięstwo po dramatycznej końcówce.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra 12.05.(niedziela) godz. 18:00 na własnym boisku z Iskrą Księgienice.

Konfeks: Kaźmierczak, Martinka, Grządkowski, Pazio, Swędzikiewicz, Dańczak, Czuba, Dubowski, Janeczko, Kulikowski (46 min Winnik), Hoszowski
Mecz młodzików
29/04/2019 14:15
Legnica 27 kwietnia 2019 godz.13:00

Liga Okręgowa Młodzików

Konfeks Legnica - AMP Budziszów Wielki 2:0 (1:0)

Bramki dla Konfeksu: Kruszelnicki, Zakrzewski

Skład Konfeksu: Czarnecki, Kaptur, Kruszelnicki, Matwiejczuk, Rauss, Tekiele Wojciech, Wróblewski, Kacper Zakrzewski, Dawid Zakrzewski.

Zdjęcia www.e-legnickie.pl
Bardzo ciekawy mecz rozegrali nasi młodzicy z drużyną AMP Budziszów Wielki.
Trenerem tego zespołu jest długoletni zawodnik a później trener naszego zespołu Bartosz Szymczyk.
Mecz był bardzo ciekawy, ponieważ widać było, że obydwa zespoły są dobrze wyszkolone technicznie chcący grać piłką.
Pierwszego gola dla naszego zespołu już z 3 minucie zdobył 10-letni Aleks Kruszelnicki po ładnej indywidualnej akcji. Mecz obfitował w wiele spięć pod bramkowych dlatego trzymał w napięciu kibiców. Drugiego gola dla naszego zespołu zdobył w 53 minucie Zakrzewski,tym samym ustalając wynik spotkania.

Wypowiedzi trenerów po meczu:
Koncentrujemy się na doskonaleniu techniki indywidualnej, a nie skupiamy się na meczach i nie patrzymy na tabelę - mówił Patryk Potycz, szkoleniowiec młodzików Konfeksu. - Naszym celem jest wyszkolenie drugiego Robaka, drugiego Grzesia Bartczaka. Dlatego bardzo fajnie gra się z takim zespołem jak Akademia Młodego Piłkarza z Budziszowa Wielkiego gdzie trener Szymczyk koncentruje się na szkoleniu zawodników. To był naprawdę fajny mecz.

Bartosz Szymczyk, szkoleniowiec Akademii Młodego Piłkarza z Budziszowa Wielkiego: - Od takich drużyn jak Konfeks w tej kategorii wiekowej moi zawodnicy zawsze się czegoś nauczą i była to dla nich fajna lekcja. To prawda, że koncentrujemy się na grze, na panowaniu nad piłką i szkoleniu indywidualnym. Budziszów debiutuje w rozgrywkach ligowych i każdy mecz dla tych chłopaków jest wielkim przeżyciem. Wynik jest sprawą najmniej istotną chociaż serca żywiej nam zabiły jak zdobyliśmy gola, ale sędzia uznał, że bramka padła z pozycji spalonej.
Czy są talenty w naszej drużynie? Cała kuźnia talentów tylko musimy je starannie szlifować.
Do jednej bramki
27/04/2019 22:31
Legnica 27 kwietnia 2019 godz.16:00

Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - Płomień Radwanice 9:2 ( 6:1)

Bramki dla Konfeksu: Martinka Rafał 8 min; Cirko Michał 12 i 44 min, Dubowski Tomasz 14, 50, 67 i 90 min; Dańczak Oliver 22 min, Dudka Marek 44 min

Sędzia: Kacper Gontarek (Del. Legnica)

Widzów: ok.200

Zdjęcia www.lca.pl
Po dwóch przegranych meczach nasz zespół znalazł się w bardzo ciężkiej sytuacji ponieważ do prowadzących zespołów traciliśmy 7 i 6 punktów. Mecz od początku z Radwanicami ułożył się dla nas bardzo dobrze,ponieważ w 8 minucie po indywidualnej akcji Rafał Martinka ładnym strzałem w długi róg dał na prowadzenie. W 12 minucie było już 2:0 gdy ładną asystę Martinki na bramkę zamienił Michał Cirko.Dwie minuty później Michał Cirko pięknie podał do Dubowskiego a ten bez problemu podwyższył na 3:0. W 16 minucie tracimy bramkę gdy Audaś dośrodkowuje z rzutu wolnego z 40 metrów i zdobywa bramkę. Na odpowiedź naszego zespołu nie musimy długo czekać ,ponieważ w 22 minucie bramkę zdobywa Olivier Dańczak. Jest to jego pierwsza bramka po bardzo długim okresie bez gola dlatego też jego radość była duża. W 44 minucie na 5:1 podwyższa Cirko ,a następnie Marek Dudka zdobywa swoją bramkę ustalając wyniki meczu do przerwy na 6:1. W drugiej połowie spotkania 3 bramki dla naszego zespołu zdobywa Tomek Dubowski, w tym 2 piłki wykłada mu Michał Cirko. Cieszy dobra współpraca pomiędzy naszymi napastnikami, która przynosi efekty bramkowe. Goście zdobywają bramkę z rzutu karnego w 60 minucie spotkania, której strzelcem jest Adamczyk. Mecz kończy się wysokim zwycięstwem naszego zespołu 9:2. Cieszy dobra skuteczność naszego zespołu .

Trener Konfeksu Legnica Andrzej Kisiel o meczu : - Czasami bywa tak, że przeciwnik nie leży rywalowi i muszę się zgodzić, iż dla Iskry jesteśmy takim kolcem.
My też mamy kilka takich drużyn, z którymi nie lubimy grać i trudno się z nimi gra. Dziś w mecz szybko weszliśmy – padły migiem pierwsze trzy bramki i od razu zrobił się inny mecz, nie było przede wszystkim żadnego stresu.
Kontrolowaliśmy spotkanie w zasadzie od pierwszej minuty do samego końca. Postawiliśmy sobie jasny cel – nie możemy już do samego finiszu tej rundy odpuścić żadnego meczu, musimy wygrać wszystko do końca, zbierać punkty i czekać na rozwój wydarzeń

Następny mecz nasz zespół rozegra w 5 maja (niedziela) o godz. 17:00 z Odrą w Chobieni.

Konfeks: Grzegorz Kaźmierczak, Rafał Martinka, Dominik Pazio, Maciej Swędzikiewicz, Oliver Dańczak ( Hubert Winnik 70`), Michał Cirko, Tomasz Dubowski, Michał Janeczko, Marek Dudka (Michał Grządkowski 67`), Kamil Wójcik, Kamil Hoszowski

Starsze wiadomości