This site will look much better in a browser that supports web standards, but it is accessible to any browser or Internet device.

Hymn Konfeksu
Srebrny Certyfikat PZPN
Tabela 2020/2021
1 Apis Jędrzychowice 0
2 Stal Chocianów 0
3 Sparta Rudna 0
4 Sparta Grębocice 0
5 Prochowiczanka 0
6 Orla Wąsosz 0
7 Orkan Szczedrzykowice 0
8 Odra Scinawa 0
9 Mewa Kunice 0
10 Lotnik Jeżów Sudecki 0
11 Leśnik Osiecznica 0
12 Kuźnia Jawor 0
13 KS Legnickie Pole 0
14 Konfeks Legnica 0
15 Karkonosze Jel.Góra 0
16 Gryf Gryfów Sląski 0
17 Górnik Złotoryja 0
18 Chrobry II Głogów 0
19 Włókniarz Leśna 0
więcej
1 kolejka 2.08.20
Orkan - Gryf
Odra - Konfeks
Chrobry II - Leśnik
Legnickie Pole - Lotnik
Sparta - Mewa
Kuźnia - Orla
Rudna - Prochowice
Górnik - Stal
Karkonosze - Włókniarz
2 kolejka 8.08.20
Włókniarz - Chrobry II
Prochowice - Górnik
Apis - Karkonosze
Gryf - Legnickie Pole
Lotnik - Kuźnia
Leśnik - Odra
Stal - Orkan
Konfeks - Sparta
Mewa - Rudna
Snajperzy 2020/2021
. .
. .
Nasi Sponsorzy

.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2007-2015.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!
.
Mecze sparingowe drużyny seniorów KS Konfeks Legnica w okresie przygotowawczym do rozgrywek IV Ligowych:
17.06.20 godz. 18.00 *** Albatros Jaśkowice - Konfeks 0:15
24.06.20 godz. 17.00 *** Konfeks - Zryw Kłębanowice 3:0
01.07.20 godz. 18:00 *** Iskra Kochlice - Konfeks 1:5
04.07.20 godz. 18:00 *** Górnik Złotoryja - Konfeks 2:2
8.07 (sroda) godz. 17:00 *** Konfeks - Zryw Kłębanowice (stadion ul. Grabskiego)
18.07 (sobota) godz. 15.00 *** Konfeks - Męcinka (stadion ul. Grabskiego)
25.07 (sobota) godz. 16.00 *** Konfeks - Czarni Rokitki (stadion ul. Grabskiego)
Wiadomości
Walne Zebranie Sprawozdawczo- Wyborcze KS Konfeks
24/09/2019 9:05
W dniu 20.09.2019 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze KS Konfeks Legnica.
W zebraniu uczestniczyli członkowie KS Konfeks Legnica oraz zaproszeni goście w osobach: Zbigniew Rutka - Zastępca Dyrektora wydziału sportu Urzędu Miasta Legnica, Adam Michalik - Dyrektor Podokręgu Legnica DZPN Wrocław, Jerzy Koziński i Martin Huras.
Podczas zebrania wybrano Zarząd i Komisję Rewizyjną KS Konfeks Legnica.
Skład Zarządu Klubu:
Marek Kucharski - Prezes,
Włodzimierz Przysłupski - Wiceprezes,
Piotr Potycz- Dyrektor,
Jan Niebudek - Członek Zarządu,
Jerzy Pawliszczy - członek Zarządu.
Skład Komisji Rewizyjnej:
Jacek Krawczun - Przewodniczący,
Marek Lecko - Członek,
Grzegorz Czapulak - członek.
Prezes Marek Kucharski odczytał sprawozdanie za 4 letnią kadencję, a Jacek Krawczun odczytał protokół Komisji Rewizyjnej. Następnie wyróżniono zawodników, rodziców, osoby pomagające Klubowi. Dyrektor Adam Michalik wręczył Srebrne Odznaki Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, które otrzymali: Ryszard Kępa, Martin Huras, Andrzej Kisiel i Włodzimierz Przysłupski.
Podziękowania i pamiątkowe tabliczki otrzymały osoby pomagające klubowi: Paweł Frydrychowicz, Maria i Łukasz Jurek, Bogusław Basiura, Łukasz Wasylik, Martin Huras, Jerzy Koziński, Tomasz Kaptur, Henryk Grzyb oraz Prezydent Miasta Legnicy Tadeusz Krzakowski.
Z sekcji brydża sportowego wyróżniono Grzegorza Czapulaka, Jana Niebudka i Bogumiła Wegnera, z sekscji tenisa stołowego wyrózniono: Hachułe Daniela, Szymona Świerczyńskiego, Adama Świerczyńskiego oraz Marka Lecko.
W sekcji piłki nożnej wyróżniono najmłodszych piłkarzy: Jakuba Kuczyńskiego, Zań Jakuba, Hermana Jurek, Wojciecha Czajkę, Wojciecha Tekiele, Maksymiliana Frydrychowicza, Kamila Pitner i Arkadiusza Tekiele.
Następnie w dyskusji głos zabrali Adam Michalik i Jerzy Koziński, którzy w bardzo ciepłych słowach wyrażali się o działalności naszego Klubu.
Na zakończenie obrad odczytano protokół Komisji Uchwał i Wniosków.
Najważniejszymi uchwałami było:
1. Walne Zebranie przyjęło sprawozdanie ustępującego Zarządu i Komisji Rewizyjnej i udzieliło absolutorium.
2. Poczynienie starań w Urzędzie Miasta Legnicy odnośnie wykonania remontu na stadionie przy ul. Grabskiego.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom uczestniczącym w Walnym Zebraniu Sprawozdawczo - Wyborczym naszego Klubu i gorąco dziękuję wszystkim osobom pomagającym Klubowi. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, rodzicom, przyjaciołom Klubu i wszystkim naszym sympatykom.
Zapraszamy na treningi i zawody sportowe organizowane przez nasz Klub.
Dzień Przedszkolaka na Konfeksie
24/09/2019 8:38
W dniu 23.09.2019 Klub Sportowy Konfeks zorganizował na naszym stadionie Dzień Przedszkolaka dla dzieci z Przedszkola Kubusia Puchatka w Legnicy.
W imprezie uczestniczyło ok. 100 dzieci od 3 do 6 roku życia.
Dla wszystkich dzieci były zorganizowane gry i zabawy z piłką.
Dzieci mogły się wybiegać, wyszaleć i na sportowo spędzić czas. Ponadto dzieci w siedzibie klubu podziwiały puchary, medale i inne pamiątki sportowe.
Wszystkie dzieci otrzymały lizaki, cukierki, mogły częstować się ciastkami i napojami. W spotkaniu z dziećmi ze strony Konfeksu uczestniczyli: Martin Huras, Jerzy Pawliszczy, Patryk Potycz i Piotr Potycz. W tym roku zorganizowaliśmy święto Przedszkolaka po raz drugi z rzędu, pierwsze spotkanie z przedszkolakami na Konfeksie miało miejsce w 2018 roku.
Ogłosiliśmy konkurs na najlepsze prace, które wykonają przedszkolaki z odwiedzin na naszym stadionie. Zachęcamy wszystkie dzieci do wykonywania prac, a następnie spotkamy się w Waszym przedszkolu i otrzymacie od naszego klubu upominki.
Wszystkie chętne dzieci, które by chciały grać w naszym klubie w piłkę nożną zachęcamy do kontaktu i zapisywania się. Informujemy, że prowadzimy szkolenie już od 4 roku życia. Jednocześnie dziękujemy Dyrekcji Przedszkola i Paniom Wychowawczyniom za wspólnie spędzone chwile na naszym stadionie w fantastycznej atmosferze.
Zwycięstwo młodzików
23/09/2019 8:59
Legnica 21 września 2019 godz.12:45

Liga Młodzików

Konfeks - Zagłębie Lubin 3:1 (1:1)

Bramki dla Konfeksu: Domagała 2, Herman Jurek

Kolejny dobry mecz rozegrali nasi Młodzicy, którzy tym razem pokonali Zagłębie Lubin 3:1.
Prowadzenie dla zespołu gości zdobył Gracjan Opaliński w 7 minucie. Mecz od początku był bardzo ciekawy i widać było, że spotkały się dwa zespoły, które są właściwie szkolone. Po straconej bramce nasz zespół uzyskał dużą przewagę, czego efektem była bramka w 23 minucie Andrzeja Domagały.
Po przerwie w 42 minucie bramkę dla naszego zespołu zdobywa najmłodszy nasz zawodnik, 9-letni Herman Jurek. Brawo!! Wynik meczu ustala w 53 minucie Andrzej Domagała i wygrywamy 3:1.
Gratulujemy całej drużynie dobrej gry i zwycięstwa.
Konfeks: Jakubowicz, Michalski, Jurek, Kruszelnicki, Popel, Czarnecki, Domagała, Łabuz, Matwiejczuk, Pacewicz, Tekiele Wojciech, Zakrzewski Dawid, Zakrzewski Kacper.
Pewne 3 punkty
22/09/2019 16:38
Legnica 21 września 2019 godz.16:00

Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - Iskra Kochlice 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Janeczko 30 min, 2:0 Szpak 74 min

Sędzia: Aleks Paluch (Del. Legnica)

Widzów: ok.100

Mecz z Iskrą był bardzo jednostronny. Od początku spotkania nasz zespół uzyskał zdecydowaną przewagę i mógł rozstrzygnąć losy meczu już po pierwszym kwadransie. Znakomitych sytuacji nie wykorzystali Janeczko oraz dwukrotnie Dubowski.
Bramkę zdobywamy w 31 minucie, gdy akcję prawą stroną przeprowadza Szpak wrzucając piłkę w pole karne do Adriana Wójcika, a ten głową świetnie wystawia piłkę do Michała Janeczko, który pewnym strzałem z pola karnego zdobywa gola.
W 36 minucie goście mają jedyną szansę bramkową, gdy po fatalnym błędzie Dominika Pazio mogli zdobyć bramkę. Na wysokości zadania stanął nasz bramkarz Tamioła.
W 45 minucie Plebaniak strzela z 30 metrów, jego strzał intuicyjnie broni Chmurowski, a Kamil Wójcik będąc 5 m od bramki strzela głową nad poprzeczką. W drugiej części spotkania obraz gry nie ulega zmianie, dalej mamy dużą przewagę, jednak gramy bardzo nieskutecznie.
Powracający po kontuzji Tomek Dubowski ma kolejne sytuacje bramkowe, których nie wykorzystuje. To nie był dzień Dubowskiego, mamy nadzieję, że w następnym meczu będzie skuteczniejszy.
W 75 minucie piękną asystą popisuje się Adrian Wójcik, do piłki dochodzi Adrian Szpak i ustala wynik meczu na 2:0. Cieszy, że wreszcie nie straciliśmy bramki, martwi słaba skuteczność.
W najbliższej kolejce mamy pauzę, a kolejny mecz rozegramy na własnym boisku w dniu 06.10 (niedziela) o godz. 15.00 z Gwardią Białołęka.
Liczymy na solidne przepracowanie tego okresu, właściwe ustawienie taktyczne naszego zespołu, gdzie mamy największe braki.
Najlepszymi zawodnikami w naszym zespole w tym meczu byli: Adrian Wójcik, Adrian Szpak, Michał Janeczko i rozgrywający najlepszy mecz w tym sezonie Michał Grządkowski.

Konfeks: Tamioła, K. Wójcik, Trochanowski, Swędzikiewicz, Pazio, Grządkowski, Dubowski, Janeczko, Plebaniak (Sidorowicz 67 min), A. Wójcik, Szpak (Jazowiecki 79 min)
Pożegnanie z PP
19/09/2019 7:48
Legnica 18 września 2019 godz.17:00

III Runda PP

Konfeks Legnica - Sparta Rudna 2:9 (0:5)

Bramki dla Konfeksu: A.Wójcik i Jasiński

Trener Andrzej Kisiel Konfeks Legnica powiedział po meczu: - Dziś w pucharach mogli zagrać moi zawodnicy, którzy nie grają w ogóle w lidze, a także ci co są po kontuzjach i przez co mieli po 3-4 tygodnie przerwy. I wyszło co wyszło, jak widać. Dla nich było to bardzo fajne przetarcie i również lekcja jak dużo brakuje im do poziomu, który prezentuje czwartoligowa Sparta Rudna. Nie wyszedł na murawę nasz podstawowy ligowy skład, ponieważ ważniejsza jest dla nas kolejka w grupie, a przed nami ważny w sobotę mecz- gramy z Kochlicami, z wiceliderem. Dzisiejsze spotkanie traktujemy jako mocniejszy trening, dla tych którzy są w podstawowym ligowym składzie, miało być dla nich przetarciem. Dla tych co nie mieli do tej pory okazję załapać się na skład w okręgówce, to była szansa na pokazanie się i udowodnienie kolegom czy można na nich liczyć. Lecz niestety jeszcze muszą się uczyć, daleka droga do tego. Goście pokazali nam, że w IV lidze jest poziom dużo wyższy niż my dziś zaprezentowaliśmy na swoim boisku.

Konfeks: Dawid Sasiela, Marek Trochanowski (Pazio Dominik 46 min), Hubert Winnik, Aleksander Jazowiecki ( Wysoczański Adrian 70 min), Paweł Przerywacz, Wojciech Grygierczyk, Dominik Plebaniak (Wójcik Adrian 46 min), Kamil Jasiński, Michał Janeczko (Szpak Adrian 46 min), Maciej Swędzikiewicz ( Grządkowski Michał 46 min), Konrad Bełza
3 punkty w Ksieginicach
15/09/2019 18:38
Ksieginice 15 września 2019 godz.17:00

Liga Okręgowa

Iskra Księginice - Konfeks 1:3 (0:0)

Bramki : 0:1 samóbojcza 48 min , 0:2 Dubowski 52 min, 1:3 Wójcik A. 90 min

Sędzia: Marek Opaliński (Del.Lubin)

Widzów: ok.80

Po słabym starcie w rozgrywkach nasz zespół chcąc się liczyć w walce o awans musiał wygrać ten wyjazdowy mecz.
Pierwsze 15 minut w naszym wykonaniu było słabe. Gospodarze w tym czasie mieli dwie dobre sytuacje bramkowe, na nasze szczęście świetnie wybronił je nasz bramkarz Dawid Sasiela.
Od 16 minuty nasz zespół zaczął grać coraz lepiej, wynikiem czego były groźne strzały oddane przez Wójcika Adriana, Janeczko i Plebaniaka. Jednak świetnie w bramce Iskry bronił nasz wychowanek Piotr Krysa.
Druga część spotkania to zdecydowana dominacja naszego zespołu.
W 47 minucie Janeczko nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z Krysą. Minutę później obejmujemy prowadzenie, gdy rozgrywający bardzo dobry mecz Marek Trochanowski, mocno strzela z bocznego sektora boiska i piłka po rykoszecie od jednego z obrońców wpada do bramki.
W 52 minucie jest już 2:0, gdy po asyście Trochanowskiego bramkę zdobywa Tomek Dubowski. W kolejnych minutach powinniśmy zdobyć 3 kolejne bramki, jednak szczęście jest w tym przypadku przy zespole gospodarzy. Strzały Dubowskiego i Trochanowskiego lądują na poprzeczce, a strzał Adriana Wójcika z 6 metrów, świetnie broni Krysa. W 75 minucie błąd w ustawieniu naszej defensywy i tracimy bramkę. W dalszym ciągu jednak mamy dużą przewagę czego efektem jest bramka, w 90 minucie Adriana Wójcika.
Andrzej Kisiel, trener Konfeks Legnica: - Jestem zadowolony z meczu, z wyniku a przede wszystkim z gry. Dzisiaj zdominowaliśmy przeciwnika w każdym momencie i dlatego mamy taki wynik. W końcu zaczynamy grać tak jak chcemy i dlatego trzeba się z tego cieszyć
W kolejnym meczu nasz zespół spotka się w środę 18.09 o godz 17.00 w meczu Pucharu Polski ze Spartą Rudna. Na mecz mistrzowski zapraszamy w sobotę o godz. 16.00 gdy rozegramy mecz na własnym boisku z Iskrą Kochlice. Mamy nadzieję, że zagramy tak, jak drugą połowę w meczu z Iskrą Ksieginice.

Konfeks : Sasiela, Trochanowski, K. Wójcik, Swędzikiewicz, Pazio, Grządkowski, Janeczko (Wysaczański 70 min), Plebaniak, Dubowski, A. Wójcik, Szpak
Zwyciestwo trampkarzy
09/09/2019 19:41
Legnica 7 września 2019 godz.11:00

II Liga Trampkarzy

Konfeks Legnica - Zagłębie II Lubin 4:1 (2:0)

Bramki dla Konfeksu: Rychlicki - 2, Szlęk L. - 1, Samobójcza - 1

W kolejnym meczu nasi Trampkarze spotkali się z zespołem Zagłębia Lubin, wygrywając 4:1.
Wynik meczu otworzył w 7 minucie Leon Szlęk, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Następnie mieliśmy wiele sytuacji bramkowych, których nie potrafiliśmy wykorzystać. Pomogli nam w tym zawodnicy gości, którzy w 27 minucie strzelili samobójczą bramkę. Po przerwie kolejne dwie bramki dla Konfeksu zdobył Jakub Rychlicki. Honorową bramkę dla gości zdobył Kacper Szulc z rzutu wolnego.
Kolejny mecz nasi Trampkarze rozegrają 11.09 (w środę) o godz. 18.00 z Górnikiem Złotoryja na wyjeździe.

Konfeks: Bukowski, Romanow, Szlęk Leon, Warchoł, Tomaszewski, Frydrychowicz, Herec, Morawski, Rychlicki, Szlęk Hubert, Tekiele, Niedźwiecki, Chruściński, Krok, Marciniszyn, Ścigała, Świątkowski, Zwiński.
Tylko remis z Kaczawą
08/09/2019 18:49
Legnica 7 września 2019 godz.17:00

Liga Okręgowa

Konfeks - Kaczawa Bieniowice 2:2 (1:0)

Bramki dla Konfeksu: 1:0 Winnik 42 min, 2:2 Wójcik K. 90+2 min

Sędzia: Horbal Maciej (Del.Legnica)

Widzów: ok.80

W kolejnym meczu nasz zespół chciał zrehabilitować się za słaby start w rozgrywkach. W 18 minucie Szpak ładnie uderzył z 15 metrów, lecz jego strzał obronił Miłosz Kudłacz, w 42 minucie miała miejsce kluczowa akcja pierwszej połowy, gdy przepięknym strzałem z 35 metrów w okienko popisał się Hubert Winnik. Bramka Huberta była ozdobą tego meczu.
Goście w 45 minucie stworzyli bardzo groźną sytuację, lecz świetnie w naszej bramce interweniował Tamioła. W drugiej połowie spotkania goście wyrównują w 57 minucie, a strzelcem bramki jest Kasperowicz Adam, który świetnie wykorzystuje podanie rzutu wolnego Śliwińskiego Dawida. Dwie drużyny dążą do zwycięstwa, lecz bliżsi tego są goście i w 75 minucie po kontrze zdobywają bramkę na 2:1. Trzy minuty później pięknie strzela z 30 m w okienko Wójcik Adrian, a przepiękną paradą popisuje się bohater tego meczu, bramkarz gości Kudłacz. W 90 minucie Adrian Szpak, po ładnej akcji wychodzi na dogodną pozycję, lecz jego strzał z 8 metrów znów broni Kudłacz. Nasze wysiłki kończą się powodzeniem w doliczonym czasie gry, gdy rzut rożny wykonuje Wójcik Adrian a jego dokładne dośrodkowanie kończy głową Wójcik Kamil i zdobywamy wyrównującą bramkę na 2:2. Najlepszymi zawodnikami w zespole Kaczawy byli: Kudłacz Miłosz i nasz wychowanek Szymon Janeczko.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra na wyjeździe w Księgienicach 15.09 (w niedzielę) o godz. 17.00. Liczymy na przełamanie naszego zespołu, zwycięstwo i marsz w górę tabeli.

Konfeks: Tamioła, K. Wójcik, Trochanowski, Swędzikiewicz, Pazio, Grządkowski (75 min Bełza), Przerywacz, Plebaniak, Winnik, A. Wójcik, Szpak

Starsze wiadomości