KS Konfeks Legnica og│asza nabˇr wszystkich chŕtnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2007-2017.
Wszyscy chŕtni proszeni s▒ o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostaŠ kolejnym naszym wychowankiem, ktˇry bŕdzie gra│ w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pˇjŠ w Âlady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
30/05/2021 19:36
Gryf├│w 29 maja 2021 godz.15:00

IV Liga Grupa zachodnia

Gryf Gryf├│w - Konfeks Legnica 3:2 (1:2)

Bramki : 0:1 Dańczak 22 min, 1:1 Cichoń 32 min, 1:2 Dańczak 42 min, 2:2 Romanowski 49 min, 3:2 Ferreira 62 min

Haniecki, Trochanowski (Konfeks), Gola, Romanowski (Gryf)

Sędzia:

Widz├│w: ok.100

Od początku spotkania nasz zesp├│ł przejął inicjatywę i stwarzał sobie sytuacje bramkowe. W 6. minucie piękną wrzutką popisuje się Martinka, niestety Oliver Dańczak głową z 8 metr├│w strzela nad poprzeczką. W 10. minucie mamy kolejną 100% sytuację, jednak Adrian W├│jcik w dogodnej sytuacji z 12 metr├│w także strzela nad poprzeczką. Wreszcie w 22. minucie strzelamy gola po świetnym uderzeniu z woleja z 30 metr├│w Dańczaka. Trzy minuty p├│źniej powinno być 2:0, niestety Jazowiecki nie wykorzystuje świetnej asysty Dańczaka i z 5 metr├│w strzela obok bramki. Gospodarze, widząc nasz nieporadność pod bramką, sami coraz śmielej atakują. W 32. minucie Gryf zdobywa wyr├│wnanie po strzale głową Mateusza Cichonia. Nasz zesp├│ł znowu przejmuje inicjatywę i w 42. minucie Dańczak ładnym strzałem w długi r├│g zdobywa prowadzenie dla naszego zespołu. Wydaje się, że zwycięstwo w tym meczu będzie wysokie, ponieważ w pierwszej części spotkania byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym, kontrolowaliśmy grę i prowadziliśmy.

Niestety, coś złego stało się w przerwie, ponieważ na drugą część spotkania wychodzimy zmienieni zar├│wno personalnie, jak i jakościowo. Bardzo szybko, bo już w 49. minucie wykorzystują to gospodarze i ponownie po strzale głową Grzegorz Romanowski zdobywa wyr├│wnanie. Nasz zesp├│ł całkowicie się gubi, gra fatalnie w tej fazie meczu i w 62. minucie Gryf wychodzi na prowadzenie 2:1 po strzale Brazylijczyka Arililsoma do Carmo Ferreiry. W 85. minucie mamy szansę na wyr├│wnanie, ponieważ sędzia dyktuje dla nas rzut wolny pośredni z 8 metr├│w. Niestety, anemiczne uderzenie naszego kapitana nie sprawia kłopot├│w gospodarzom. W 88. minucie mamy ponownie doskonałą sytuację bramkową, lecz Kamil W├│jcik z 6 metr├│w strzela w poprzeczkę. Przegrywamy tak ważny mecz i możemy mieć pretensje tylko do siebie, ponieważ przegraliśmy na własne życzenie. Na najbliższym treningu trener i zawodnicy muszą wyjaśnić sobie wiele spraw i w kolejnym meczu, kt├│ry rozegramy w najbliższą środę o godzinie 17:00 na własnym boisku ze Stalą Chocian├│w, muszą odnieść zwycięstwo. Tylko wtedy będziemy mieć jakiekolwiek szanse na utrzymanie.
Konfeks: Sasiela - Swędzikiewicz (62 min Krupa), Grządkowski, Pazio (Trochanowski 46 min), W├│jcik K. - Jazowiecki (Szpak 57 min), Martinka (Pitner 77 min), Plebaniak, W├│jcik A. - Haniecki, Dańczak
Zaległe mecze drużyn młodzieżowych
26/05/2021 19:59
Legnica 26 maja 2021 godz.18:30

Juniorzy młodsi

KS Konfeks Legnica - Polonia Stal Świdnica 1:5 (1:3)

Bramka : Jakub Krupa

Konfeks : Zwiński (46ÔÇÖ Mateusz Zieliński), Arkadiusz Tekiele, Świątkowski (81ÔÇÖ Szczepańczyk), Leon Szlęk (60ÔÇÖ Bukowski), Patryk Sacha (68ÔÇÖ Romanow), Rychlicki, Łoboś, Norbert Cichy, Chruściński (64ÔÇÖ Frydrychowicz), Jakub Krupa, Tomaszewski

Po dobrym meczu z FC Academy Wrocław pechowo zremisowanym w ostatniej minucie spotkania liczyliśmy na r├│wnież dobrą grę w meczu z drużyną ze Świdnicy. W 11. minucie spotkania nasz zesp├│ł wykonywał rzut rożny. Świetnym wyskokiem popisał się Jakub Krupa i mocnym strzałem głową zdobył prowadzenie dla naszego zespołu. Drużyna gości była jednak tego dnia dobrze dysponowana i szybko, bo już w 18. minucie po strzale Pawła Michty zdobył wyr├│wnanie. Przed przerwą Polonia strzeliła jeszcze 2 bramki, a ich autorami byli Migas w 25. minucie oraz w 40. Solarz.

Druga połowa spotkania to także dominacja zespołu ze Świdnicy i kolejne 2 bramki, kt├│re strzelili w 58. minucie Kr├│l i w doliczonym czasie gry Bujak. Zesp├│ł gości był tego dnia zespołem dużo lepszym i wygrał zasłużenie. Liczymy na zwycięstwo naszego zespołu w kolejnym meczu, kt├│ry rozegramy 29.05 o godzinie 11:00 w Kościelniku.

*********************************************** :

Zwycięstwo młodzik├│w

KS Konfeks Legnica - Chrobry II Głog├│w 7:0 (3:0)

Bramka : Hubert Cichy, Domagała, Pacewicz, Pichowicz, Chrenowski, Broniarz, Szmuc po 1

Mecz z Chrobrym Głog├│w od początku spotkania toczył się pod nasze dyktando. Festiwal strzelecki w 10. minucie rozpoczął Hubert Cichy. W 16. minucie na 2:0 podwyższył Andrzej Domagała a wynik do przerwy ustalił w 22. minucie Grzegorz Pacewicz.
W drugiej połowie spotkania bramki strzelali także w 36 minucie Mikołaj Pichowicz, a minutę p├│źniej Łukasz Chrenowski. W dw├│ch ostatnich minutach spotkania swoje gole strzelili w 59 min minucie Broniarz i w 69 min Szmuc. Tym razem nasi młodzicy zagrali na naszym boisku trawiastym na świetnie przygotowanej płycie. Gra była składna, bramki padały po przemyślanych zespołowych akcjach. Dzięki temu zwycięstwu nasz zesp├│ł ponownie wyszedł na prowadzenie w tabeli i wyprzedza o 1 punkt zesp├│ł G├│rnika I Polkowice. Nadmieniamy, że drużyna z Polkowic ma rozegrany jeden mecz mniej.
Na kolejny mecz naszego zespołu zapraszamy w sobotę 29.05, gdy nasz zesp├│ł na sztucznej płycie przy ul. Grabskiego podejmować będzie o godzinie 11:00 drużynę Jaworzanki 1946 Jawor.

Konfeks : Pichowicz, Pacewicz, Jurek, Ewkowski, Domagała, Hubert Cichy, Broniarz, Karbowiak, Majerz, Popel, Fecko, Wojciech Tekiele, Szmuc, Chrenowski, Krystian Buczkowski
Mecze drużyn młodzieżowych
25/05/2021 20:37
Legnica 23 maja 2021 godz.17:30

KS Konfeks Legnica - FC Wrocław II Academy 4:4 (3:1)

Bramki : Rychlicki, Jakub Krupa, Arkadiusz Tekiele po 1 i bramka samob├│jcza

Juniorzy młodsi do meczu z liderem tabeli FC Wrocław Academy przystępowali podrażnieni ostatnia porażka z Parasolem Wrocław po bardzo słabym meczu w ich wykonaniu. Początek meczu zapowiadał powt├│rkę z poprzedniej rundy, gdzie najlepsza drużyna ligi wygrała z naszym zespołem 9:1 nie pozostawiając żadnych złudzeń. Już w 4 minucie niezdecydowanie w polu karnym naszych obrońc├│w wykorzystał zawodnik FC Wrocław i będąc nieatakowanym oddał mocny strzał w długi r├│g, wyprowadzając gości na prowadzenie. Na szczęście sytuacja ta podrażniła graczy Konfeksu, kt├│rzy ruszyli do mocnych atak├│w oraz stosowali wysoki pressing pod bramka rywali. Przyniosło to skutek już w 10 minucie, kiedy w sytuacji sam na sam z bramkarzem zimna krwią wykazał się Rychlicki, wyr├│wnując stan meczu. Dalsza część meczu to dynamiczne ataki w bardzo szybkim tempie z obydwu stron, kt├│rej udokumentowaniem były bramki dla naszego zespołu. Najpierw w 32 minucie Zwiński po zespołowej akcji dośrodkował piłkę wzdłuż bramki na tyle mocno, że obrońca gości skierował piłkę do własnej bramki, a następnie w 43 minucie Krupa pewnie wykorzystał rzut karny po zagraniu ręka jednego z graczy FC Academy.

Druga połowa to w dalszym ciągu bardzo mocne tempo, przyjemna dla oka gra oraz ataki z obydwu stron, w kt├│rych to skuteczniejsi okazali się przyjezdni. W 49 minucie kontaktowa bramkę po wzorowym kontrataku strzelają goście, a w 75 minucie doprowadzają do wyr├│wnania po błędzie defensywy Konfeksu. W 79 minucie po perfekcyjnie wykonanym rozegraniu piłki w bocznym sektorze boiska z piłką pognał Bukowski, kt├│ry oddał strzał do bramki. Piłkę zmierzająca w kierunku długiego słupka zamknął rozpaczliwym wślizgiem Tekiele, wyprowadzając nasz zesp├│ł ponownie na prowadzenie. Niestety w ostatniej minucie meczu przy rzucie r├│żnym zawodnicy Konfeksu stracili koncentrację i nie upilnowali napastnika gości, kt├│ry strzałem w długi r├│g głową doprowadził do wyr├│wnania. Nasi zawodnicy rozegrali bardzo dobre spotkanie i mimo, że przed meczem z liderem remis wzięliby zapewne w ciemno, to po meczu czuli niedosyt i żal, że nie udało się do końca utrzymać korzystnego rezultatu z bardzo mocnym rywalem. W kolejnym meczu we wtorek o 18.30 z Polonią - Stal Świdnica postarają się zrobić wszystko, aby powalczyć o pełna pulę.

Konfeks :Łoboś, Świątkowski, Jakub Krupa, Rychlicki, Leon Szlęk, Arkadiusz Tekiele, Tomaszewski, Patryk Sacha, Strzelczyk (39 min Romanow), Norbert Cichy, Zwiński (62 min Bukowski)
*****************************************************
Młodzicy

Iskra Kochlice - KS Konfeks Legnica 1:1 (0:1)

Bramka: Hubert Cichy

Ciekawy mecz rozegrali nasi młodzicy z mocnym zespołem Iskra Kochlice. Wynik meczu dla naszego zespołu rozpoczął Hubert Cichy, kt├│ry zdobył bramkę w 4. minucie. Zesp├│ł gospodarzy wyr├│wnał w 57. minucie. W ostatniej minucie spotkania powinien być podyktowany rzut karny dla naszego zespołu. Nasz zawodnik minął obrońcę gospodarzy, następnie bramkarza i gdy chciał strzelić do pustej bramki został sfaulowany. Niestety, sędzia nie podyktował rzutu karnego i mecz zakończył się remisem. Po tym spotkaniu nasz zesp├│ł utracił przodownictwo w tabeli, tracąc do lidera G├│rnika I Polkowice 2 punkty. Następny mecz młodzicy Konfeksu rozegrają już jutro o godzinie 18:30 na naszym boisku trawiastym przy ul. Grabskiego z zespołem Chrobry Głog├│w.

Skład: Hubert Cichy, Wojciech Tekiele, Szmuc, Pacewicz, Jurek, Chrenowski, Broniarz, Karbowiak, Majerz, Żelaśkiewicz, Popel, Ewkowski, Domagała, Kenc
Trampkarze

KS Konfeks Legnica ÔÇô Iskra Kochlice 1:8 (0:6)

Bramka: Kacper Zakrzewski

Konfeks: Gajzler, Michał Zieliński, Zawiślak, Kacper Zakrzewski, Serenda, Rakoczy, Niedźwiedzki, Popel, Krok, Dobies, Wicher, Dawid Zakrzewski, Dmytro Kovalchuk, Mazur, Kowalski
Zwycięstwo senior├│w
24/05/2021 8:11
Legnica 23 maja 2021 godz.14:00

KS Konfeks Legnica - Lotnik Jeż├│w Sudecki 5:2 (0:0)

Bramki : 1:0 Haniecki 65 min, 2:0 Haniecki 70 min, 2:1 G├│rski 77 min (karny), 3:1 Dańczak 86 min, 4:1 Adrian W├│jcik , 5:1 Kamil W├│jcik 89 min (karny), 5:2 Staniszewski 90+2 min

Grządkowski (Konfeks), Staniszewski, Madej (Lotnik)

Sędzia: Szkutnik (Podokręg Wrocław)

Widz├│w: ok.150

Mecz z ostatnią drużyną w tabeli m├│gł się rozpocząć dla nas bardzo dobrze, bo już w 4. minucie ładną akcję przeprowadził Dańczak z Adrianem W├│jcikiem, lecz Adrian z 7 metr├│w strzelił w bramkarza. W 17. minucie w bardzo dobrej sytuacji strzeleckiej był Dańczak, ale jej nie wykorzystał. Minutę p├│źniej ładną akcję przeprowadza Adrian W├│jcik z Jazowieckim, wyprowadzając na czystą pozycję Dańczaka, kt├│ry jednak w 100% sytuacji bramkowej z 8 metr├│w strzela, jednak jego strzał blokuje obrońca. Dwie minuty p├│źniej ponownie Dańczak znajduje się w znakomitej sytuacji bramkowej jednak jego strzał z 10 metr├│w jest zbyt lekki. Pierwsza część spotkania kończy się wynikiem bezbramkowym, choć już do przerwy mecz powinien być rozstrzygnięty.

W 60. minucie Haniecki nie wykorzystuje dobrej sytuacji bramkowej, a w 62. Adrian W├│jcik strzela z 25 metr├│w, jednak jego strzał po interwencji bramkarza ląduje na poprzeczce. W Końcu w 65. minucie na strzał z 18 metr├│w decyduje się Bartosz Haniecki i jego mocny strzał ląduje w bramce. W 70. minucie ładną akcją popisuje się ponownie Haniecki, kt├│ry na 40. metrze otrzymuje świetne podanie i mając 2 zawodnik├│w na plecach dobiega do 20. metra i pięknym strzałem w okienko daje nam prowadzenie 2:0. Gdy wydaje się, że mecz mamy pod całkowitą kontrolą, fatalnie w polu karnym zachowuje się nasz obrońca, kt├│ry w niegroźnej sytuacji niepotrzebnie fauluje przeciwnika. Rzut karny na bramkę dla gości w 77. minucie spotkania zamienia Maciej G├│rski. Wtedy zaczyna się nerw├│wka. W końc├│wce spotkania wreszcie zaczynamy seryjnie wykorzystywać stworzone sytuacje bramkowe. W 86. minucie spokojem w polu karnym imponuje Oliver Dańczak, kt├│ry zwodem położył bramkarza i praktycznie strzelił do pustej bramki. W 88. minucie wynik na 4:1 podwyższa Adrian W├│jcik, a minutę p├│źniej rzut karny na 5. bramkę dla naszego zespołu zamienia Kamil W├│jcik. W doliczonym czasie gry prosty błąd naszego pomocnika na połowie gości wykorzystują piłkarze Lotnika i po kontrataku zdobywają bramkę po strzale Michała Staniszewskiego.

Wygrywamy 5:2; kolejny mecz z gatunku być albo nie być w IV lidze rozegramy w sobotę 29.05 o godzinie 15:00 z Gryfem w Gryfowie. Tylko zwycięstwo w tym meczu pozwoli zachować nam szansę na uchronienie się przed spadkiem. W tym sezonie z naszej grupy będzie spadać prawdopodobnie 8 zespoł├│w, dlatego też pierwsze bezpieczne miejsce w tabeli to 11. lokata. Liczymy na dobry występ naszego zespołu, ponieważ stać nasz zesp├│ł na spokojne utrzymanie się w IV lidze.

Konfeks: Sasiela, Grządkowski, Pazio, Adrian W├│jcik, Kamil W├│jcik, Dańczak, Jazowiecki (65ÔÇÖ Przerywacz), Martinka (65ÔÇÖ Szpak), Plebaniak (75ÔÇÖ Pitner), Haniecki (85ÔÇÖ Żychoniuk), Bartosz Krupa (55ÔÇÖ Swędzikiewicz)
Stracona szansa
20/05/2021 18:01
Wąsosz 19 maja 2021 godz.17:00

Orla Wąsosz - KS Konfeks Legnica 3:3 (0:2)

Bramki : 1:0 Haniecki 6 min, 2:0 Dańczak 30 min, 3:0 Haniecki 49 min, 3:1 Flis 60 min, 3:2 Filipowicz, 3:3 Masełkowski 87 min

Pazio, Plebaniak (Konfeks)

Sędzia:

W meczu tym wystąpiliśmy osłabieni, ponieważ z powodu nadmiernej ilości ż├│łtych kartek musieli pauzować Adrian W├│jcik i Bartosz Krupa. Mecz ten dla naszego zespołu ułożył się doskonale i już w 6. minucie Bartosz Haniecki zdobywa prowadzenie dla naszego zespołu. W 30. minucie Oliver Dańczak pięknym strzałem zdobywa kolejnego gola. Pierwsza część spotkania przebiega pod całkowitą kontrolą naszego zespołu.

W 49. minucie Bartosz Haniecki zdobywa swoją drugą bramkę w tym meczu i wychodzimy na prowadzenie 3:0. W tym momencie wydaje się, że zwycięstwo naszego zespołu jest już pewne. Niestety, nasza drużyna w spos├│b nie przystający IV Ligi traci w ciągu końcowych 27 minut 3 bramki i w rezultacie tylko remisujemy. Uciekają nam kolejne punkty, kt├│re są tak bardzo potrzebne do utrzymania w IV Lidze. Mecz ten pozostawia bardzo duży niedosyt. Musimy się wreszcie przełamać wygrywając solidnie mecze, bo tylko to da nam utrzymanie się w lidze.
Kolejny mecz nasz zesp├│ł rozegra w niedzielę 23.05 o godzinie 14:00 na własnym boisku z drużyną Lotnik Jeż├│w Sudecki.

Konfeks: Swędzikiewicz (67ÔÇÖ Szpak), Dańczak (90ÔÇÖ Przerywacz), Grządkowski, Jazowiecki (86ÔÇÖ Pitner), Martiunka, Pazio, Plebaniak, Trochanowski, Kamil W├│jcik, Sasiela, Haniecki
3 punkty pojechały do Jawora
15/05/2021 20:54
Legnica 15 maja 2021 godz.17:00

IV liga Grupa zachodnia

Konfeks Legnica - Jaworzanka Jawor 1:2 (1:1)

Bramki 0:1 Suchecki 20 min, 1:1 W├│jcik 40 min, 1:2 E.Borek 77 min

Sędzia: Hupało (Podokręg Wrocław)

Widz├│w: 150

Po ostatniej dobrej serii ÔÇô 2 zwycięstwa i remis ÔÇô liczyliśmy na kolejny dobry zwycięski występ z rewelacją rundy wiosennej Jaworzanką Jawor. Niestety, już przed meczem w naszym zespole było duże poddenerwowanie, ponieważ 2 podstawowych zawodnik├│w zespołu: Dominik Pazio i Oliver Dańczak, zamiast na mecz wybrali się na uroczystości kolegi z okazji tzw. trzydziestki. Postawa tych dw├│ch zawodnik├│w spotkała się z oburzeniem zar├│wno trenera, zawodnik├│w i działaczy klubowych. Nie może być tak, że gramy być może decydujący mecz o utrzymanie, a dwaj nasi doświadczeni zawodnicy wybierają spotkanie towarzyskie.

Mecz dla naszego zespołu m├│gł się rozpocząć bardzo dobrze. Już w 6. minucie w doskonałej sytuacji bramkowej znalazł się Adrian W├│jcik. Będąc sam 7 metr├│w przed bramką strzelił jednak obok słupka. Zemściło się to w 22. minucie spotkania, gdy po fatalnym błędzie przy wyprowadzaniu piłki tracimy ją w konsekwencji czego goście zdobywają łatwą bramkę po strzale Seweryna Sucheckiego. Nie załamuje to jednak naszego zespołu, kt├│ry w dalszym ciągu rozgrywa dobre spotkanie. W 28. minucie ładny strzał oddaje z 25 metr├│w Maciej Swędzikiewicz, kt├│ry pewnie broni Kamil Kulik. W 40. minucie spotkania jedną z nielicznych sytuacji bramkowych ma Suchecki, jednak na nasze szczęście nie trafia do bramki. Dobra gra naszego zespołu przynosi efekt w 42. minucie, gdy po ładnej dw├│jkowej akcji Martinki z Adrianem W├│jcikiem, ten drugi z 11 metr├│w zdobywa wyr├│wnanie dla naszego zespołu.
Druga połowa spotkania to dalej dobra gra naszego zespołu. Efektem tego są kolejne sytuacje bramkowe. W 61. minucie Adrian W├│jcik strzela głową z 8 metr├│w, jednak świetnie broni bramkarz gości. W 67. minucie spotkania najlepszy piłkarz meczu Adrian W├│jcik znajduje się w kolejnej kapitalnej sytuacji bramkowej, jednak z 7 metr├│w strzela w bramkarza. Minutę p├│źniej Maciej Swędzikiewicz oddaje mocny strzał z 30 metr├│w, kt├│ry ponownie broni Kulik. Gdy wydaje się, że bramka dla naszego zespołu bramka musi paść, w 75. minucie Rafał Martinka będąc sam na sam z bramkarzem oddaje strzał lobem nad nim, kt├│ry niestety mija minimalnie słupek. Niewykorzystane sytuacje mszczą się w 77. minucie, gdy Emilian Borek po kontrowersyjnej decyzji sędzi├│w (spalony) zdobywa bramkę. W końc├│wce meczu w 89. minucie Adrian W├│jcik strzela w poprzeczkę, a goście w odpowiedzi po strzale Bagińskiego także trafiają w poprzeczkę. Do remisu m├│gł doprowadzić w doliczonym czasie gry Bartosz Krupa, jednak jego strzał z 6 metr├│w głową broni bramkarz gości.
Bardzo ważny mecz przegrywamy 1:2 pomimo tego, że w tym dniu byliśmy zespołem lepszym, jednak bardzo nieskutecznym. Gramy dalej o utrzymanie, ale będzie to możliwe pod warunkiem, że wszystkim będzie na tym zależało.

Trener Konfeksu Andrzej Kisiel powiedział po meczu: Trudno cokolwiek m├│wić o meczu, kt├│ry powinniśmy po sytuacjach wygrać 5:2 a przegrywamy 1:2 - Nie poddajemy się, ale żeby realnie myśleć o utrzymaniu się w lidze wszyscy musimy tego chcieć.

Kolejny mecz nasz zesp├│ł rozegra w środę 19.05 o godzinie 17:00 na wyjeździe z Orlą Wąsosz, natomiast w meczu w roli gospodarza wystąpimy w niedzielę 23.05, gdy o godzinie 14:00 rozegramy mecz z Lotnikiem Jeż├│w Sudecki.

Konfeks: Sasiela - Trochanowski, Grzadkowski,K.W├│cik, Swędzikiewicz - Jazowiecki( 65 min.Szpak), Haniecki, Plebaniak, Krupa - Martinka, A. W├│jcik.
Jaworzanka: Kulik - Pastuła, Chudzik, Dworakowski, Ł.Duda - Janoś, E.Borek, Wiśniewski,Suchecki, M.Bieniusiewicz ( 77 min D.Duda), Karbowiak - Suchecki( 68 min. Bagiński).
Kolejna udana pogoń trampkarzy
15/05/2021 20:45
Legnica 12.05.2021 godz.17:00

Trampkarze

KS Konfeks Legnica - Gwardia Białołęka 4:3 (1:2)
Bramki: Serenda - 3, Zawiślak - 1

W czwartek, 13 maja drużyna trampkarzy rozegrała zaległą 4 kolejkę ligową z zespołem Gwardii Białołęka. Gwardia do Legnicy przyjeżdżała jako ostatnia drużyna tabeli, kt├│ra nie zdobyła jeszcze punktu.
Do 20 minuty gospodarze mają lekką optyczną przewagę, ale to właśnie w tej minucie goście strzelili pierwszego gola w meczu. Mocnym strzałem przy bliższym słupku piłkę w bramce umieszcza Mateusz Stańczyk.
W 25 minucie indywidualną akcją popisał się Norbert Serenda, kt├│ry dryblingiem zdobywa pozycję strzelecką i nie daje szans bramkarzowi strzelając zza pola karnego. Gdy wydaje się, że nasz zesp├│ł wr├│cił na właściwe tory. goście strzelili nam bramkę z rzutu rożnego. Fatalnie zachowaliśmy się w polu karnym. Piłka mijała naszych zawodnik├│w i formalności dopełnił Fabian Hutyra. Do przerwy niespodzianka, 1:2.

Po przerwie ponownie do siatki trafia Serenda i rywalizacja zaczyna się od nowa. W 52 minucie goście byli bliscy wpakowania futbol├│wki do własnej bramki. Piłka obiła niestety tylko poprzeczkę. W 69 minucie sytuację sam na sam wypracowuje sobie Serenda. Skutecznie pokonuje bramkarza i środkowy pomocnik po raz pierwszy w meczu daje nam prowadzenie jednocześnie kompletując hat trick. W 77 minucie goście wyprowadzili kontrę i mocnym strzałem z lewej nogi, Piotr Kuchciński pokonuje Koconia. Wszystko zapowiadało remis w tym spotkaniu, jednak trampkarze mieli charakter i pokazali, że w każdym meczu grają do końca. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry pozycji spalonej unika Piotr Zawiślak i biegnie w kierunku bramki przeciwnika. Przytomnie wykorzystuje wyjście bramkarza i podcinką lobuje go. Kolejny raz trampkarze strzelili bramkę w doliczonym czasie gry inkasując komplet punkt├│w.
Naszym zawodnikom gratulujemy wygranej w kolejnym szalonym meczu.

Następny mecz trampkarze rozgrywają już w sobotę w Głogowie na boisko lidera. Chrobry do tej pory wygrał wszystkie swoje mecze i w 7 kolejkach stracił tylko 5 bramek. Naszych zawodnik├│w czeka więc ciekawe wyzwanie.

Konfeks: Serenda, Michał Zieliński, Zawiślak, Gajzler, Rakoczy, Niedźwiedzki, Krok, Łąpieś, Zimoń, Wicher, Kacper Zakrzewski, Dawid Zakrzewski, Kovalchuk, Kocoń, Mazur, Kowalski
Słaby, ale zwycięski mecz junior├│w
13/05/2021 19:44

Juniorzy Młodsi

KS Konfeks Legnica - LZS Kościelnik 2:0 (0:0)
Bramki: Tomaszewski i Jakub Krupa po 1

Juniorzy Konfeksu Legnica w kolejnym meczu LDJM spotkali się z najsłabszym zespołem rozgrywek LZS Kościelnik, kt├│ry w dotychczasowych 5 meczach nie zdobył żadnego punktu. Konfeks już w pierwszej połowie powinien prowadzić przynajmniej 5 bramkami, ale raził wielką nieskutecznością. Najwięcej sytuacji bramkowych w pierwszej części (aż 4) miał Mateusz Zieliński. Jednak tego dnia piłka po jego strzałach nie chciała wpaść do bramki. R├│wnież stuprocentową sytuację miał Chruściński, a strzał Rychlickiego w 45. minucie trafił w poprzeczkę.
Po przerwie wciąż graliśmy bardzo nieskutecznie. Dopiero w 73. minucie zdobyliśmy bramkę po strzale Karola Tomaszewskiego z 16 metr├│w. Wynik meczu ustalił w ostatniej akcji meczu Jakub Krupa, kt├│ry wykorzystał rzut karny podyktowany za faul obrońcy gości na naszym napastniku.

Og├│lnie mecz do zapomnienia, w dorobek punktowy wpisujemy 3 punkty i dzięki temu nasz zesp├│ł po 6 meczach plasuje się na 4. miejscu. Kolejny mecz rozegramy 16.05 o godzinie 11:00 we Wrocławiu z Parasolem. Liczymy na zdecydowanie lepszą grę i zwycięstwo.

Konfeks: Mateusz Zieliński (46ÔÇÖ Bukowski), Warchoł, (64ÔÇÖ Leon Szlęk), Arkadiusz Tekiele, Strzelczyk, Rychlicki (75ÔÇÖ Świątkowski), Romanow, Łoboś, Norbert Cichy, Chruściński (88ÔÇÖ Sacha), Jakub Krupa, Tomaszewski

****************************************************************
Jawor 12.05.2021 godz.17:00

Młodzicy

Mamy lidera

Jaworzanka Jawor - KS Konfeks Legnica 0:2 (0:1)
Bramki: Ewkowski i Żelaśkiewicz po 1

Kolejny dobry mecz rozegrali nasi młodzicy pewnie wygrywając w Jaworze. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Żelaśkiewicz i Ewkowski. Z Przbiegu meczu nasz zesp├│ł był zdecydowanie lepszy i powinien wygrać o wiele wyżej. Dzięki temu zwycięstwu nasz zesp├│ł wyszedł na pierwsze miejsce w tabeli wyprzedzając Chrobrego Głog├│w i G├│rnik Polkowice. W najbliższą sobotę rozpoczynamy rundę rewanżową meczem na własnym boisku o godzinie 11:00 z G├│rnikiem II Polkowice. Życzymy naszemu zespołowi dobrej gry i zwycięstwa.

Konfeks: Wojciech Tekiele, Szmuc, Pacewicz, Jurek, Ewkowski, Hubert Cichy, Chrenowski, Broniarz, Majerz, Żelaśkiewicz, Popel, Pichowicz, Karbowiak, Kenc