Swędzikiewicz Maciej 1
Chruściński Konrad 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie dzia│alnoÂci naszego Klubu przekazuj▒c 1% swojego podatku dochodowego za 2021 rok. Dziŕki tym Ârodkom bŕdziemy mogli dofinansowaŠ nasze dru┐yny m│odzie┐owe organizuj▒c turnieje i zawody sportowe. Szczegˇ│y obok w zak│adce. Z gˇry dziŕkujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica og│asza nabˇr wszystkich chŕtnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2007-2017.
Wszyscy chŕtni proszeni s▒ o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostaŠ kolejnym naszym wychowankiem, ktˇry bŕdzie gra│ w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pˇjŠ w Âlady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz siŕ do naszego Klubu !!
Mecze sparingowe dru┐yny seniorˇw KS Konfeks Legnica w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej:
04 lub 05.02.2022 godz. do ustalenia Konfeks - Prochowiczanka
12.02.2022 godz.11:00 Konfeks - Pogo˝ Žwierzawa
19.02.2022 godz.11:00 Konfeks - D▒b Siedliska
26.02.2022 godz.11:00 Konfeks - KS Mŕcinka
05.03.2022 godz.11:00 Albatros JaÂkowice - Konfeks
Wszystkie mecze oprˇcz ostatniego zostan▒ rozegrane na sztucznej p│ycie przy ul.Grabskiego.
Wiadomości
Porażka w Koskowicach
22/08/2021 9:21
Koskowice 21 sierpnia 2021 godz.17:00

Liga Okręgowa

Błękitni Koskowice - Konfeks Legnica 2:0 (1:0)

Konrad Cieślak (Koskowice)

Bramki : Adrian Korytek - 2

Sędzia: Latała Szymon
Asystenci: Walz Andrzej i Woronek Grzegorz (Podokręg Legnica)

Widzów: ok.200

Po zwycięstwie w pierwszym meczu liczyliśmy na kontynuację zwycięskiej serii. Pierwsze 15 minut to zdecydowana dominacja naszego zespołu, który przez 90% posiadał piłkę. W 10. minucie Mateusz Zieliński strzelił z 25 metrów, jednak jego strzał wylądował na poprzeczce. W 16. minucie tracimy bramkę po fatalnym zachowaniu w polu karnym całej naszej drużyny. W 45. minucie Paweł Przerywacz otrzymuje świetną piłkę od Martinki, jednak z jego strzał z 8 metrów broni bramkarz gospodarzy.
W 47. minucie Piotr Bazan strzela z 30 metrów w poprzeczkę, a znajdujący się 5 metrów przed pustą bramką Pitner nie wykorzystuje sytuacji. W 51. minucie Maciej Swędzikiewicz mija kilku zawodników i znajdując się 3 metry przed bramką strzela obok. Jak to bywa w piłce nie wykorzystane sytuacje mszczą się i w 82. minucie po kontrze tracimy drugą bramkę.
Przegrywamy mecz, który powinniśmy wygrać, jednak widać było w tym spotkaniu brak doświadczenia i dobrego wykończenia sytuacji bramkowych. Zespół gospodarzy grał bardzo ambitnie wykorzystał nasze błędy i wygrał spotkanie.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra 28.08 w sobotę o godzinie 17:00 na własnym boisku z Orkanem Szczedrzykowice.

Błękitni Koskowice: Żółkiewski Grzegorz, Korytek Grzegorz, Hyzhko Viktor, Prus Jakub., Płocha Łukasz, Narewicz Oskar, Cieślak Konrad, Korytek Adrian, Sinanis Krzysztof, Zięba Łukasz, Sierak Marcin

Konfeks Legnica: Adrian Maźniak, Kacper Freidenberg, Michał Grządkowski, Mateusz Żychoniuk, Paweł Przerywacz, Kamil Pitner, Karol Strzelczyk, Piotr Bazan, Mateusz Zieliński, Rafał Martinka, Maciej Swędzikiewicz
Udana inauguracja
15/08/2021 10:25
Buczyna 14 sierpnia 2021 godz.17:00

Zadzior Buczyna - Konfeks Legnica 2:4 (1:2)

Swędzikiewicz (Konfeks), Klepacki, Bąkowski (Buczyna)

Bramki dla Konfeksu: 1:1 Żychoniuk 22 min, 1:2 Swedzikiewicz 44 min, 1:3 Przerywacz, 2:4 Przerywacz

Sędzia: Tomasz Bogus

Widz├│w: ok.80

Nasz odmłodzony zesp├│ł rozegrał pierwszy mecz mistrzowski u beniaminka klasy okręgowej Zadzior Buczyna. W 16 meczowej na to spotkanie było 10 młodzieżowc├│w. Mecz został rozegrany na bardzo dobrze przygotowanej płycie boiska, a temperatura podczas meczu przekraczała 30 stopni.

Pierwsze 20 minut w naszym wykonaniu było bardzo nerwowe, widać było tremę u naszych młodych zawodnik├│w, dla kt├│rych był to debiut w piłce seniorskiej w meczu mistrzowskim. w 20. minucie spotkania tracimy bramkę po ładnym strzale z 20 metr├│w napastnika gospodarzy. Riposta naszego zespołu jest natychmiastowa i po 30 sekundach zdobywamy wyr├│wnującą bramkę. Bardzo ładną indywidualną akcją popisał się Mateusz Zieliński, kt├│ry z prawej strony dokładnie dośrodkował w pole karne, a Mateusz Żychoniuk głową zdobył swoją pierwszą bramkę w seniorach. Zaczynamy grać coraz lepiej, ale wciąż szwankuje dokładność podań i brak cwaniactwa boiskowego. W 44. minucie Maciej Swędzikiewicz wyprowadza nasz zesp├│ł na prowadzenie wykorzystując dobrą asystę Pawła Przerywacza.

Po przerwie gospodarze za wszelką cenę chcą doprowadzić do wyr├│wnania, jednak to nasi zawodnicy w 66. minucie mogą cieszyć się z bramki. Kamil Pitner popisuje się świetnym podaniem, a Paweł Przerywacz zdobywa gola na 3:1. W 70. minucie Kamil Pitner zn├│w popisuje się dokładną wrzutką, a Paweł Przerywacz strzałem głową podwyższa wynik spotkania na 4:1. Zesp├│ł gospodarzy w 73. minucie zdobywa drugą bramkę, kt├│ra jest wynikiem nieporozumienia pomiędzy bramkarzem a obrońcami. Do końca spotkania wynik meczu się nie zmienia i możemy cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w klasie okręgowej.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerowi zwycięstwa i cieszymy się, że w zespole panuje bardzo dobra atmosfera, co jest dobrą prognozą na następne mecze. Kolejne spotkanie, także na wyjeździe nasz zesp├│ł rozegra w najbliższą sobotę 21.08 o godzinie 17:00 z Błękitnymi w Koskowicach.

Konfeks: Maźniak - Swędzikiewicz, Grządkowski, Freidenburg, Żychoniuk, Przerywacz, Zieliński (Krupa 79 min), Kulikowski, Bazan, Strzelczyk, Pitner
Hubert Krawczun w Olimpii Elbląg
11/08/2021 21:34
Miło nam poinformować, że nasz wychowanek Hubert Krawczun w obecnym sezonie gra w drugoligowym zespole Olimpia Elbląg. To jeden z kandydat├│w do awansu do pierwszej ligi. W dw├│ch pierwszych meczach Olimpia wygrała oraz zremisowała i z dorobkiem 4 punkt├│w jest w czoł├│wce tabeli.

Dwudziestoczteroletni Hubert jest podstawowym zawodnikiem Olimpii i mamy nadzieję, że w kolejnych sezonach będzie awansować do zespoł├│w z coraz wyższych lig i dostąpi zaszczytu gry w Ekstraklasie.

Na zdjęciu Hubert , jako 12-letni zawodnik Konfeksu.
Remis z czwartoligowcem
09/08/2021 7:53
Świerzawa 6 sierpnia 2021 godz.18:30

Mecz sparingowy

Pogoń Świerzawa - KS Konfeks Legnica 1:1 (0:0)

Bramka: Przerywacz

Nasza drużyna rozegrała ostatni mecz kontrolny przed inauguracyjnym spotkaniem klasy okręgowej, kt├│re nasz zesp├│ł rozegra 14.08 z drużyną Zadzior Buczyna na wyjeździe. Sparing rozegraliśmy w Świerzawie z drużyną Pogoni, kt├│ra awansowała do IV ligi. Trener Eugeniusz Oleśkiewicz miał możliwość sprawdzenia naszej młodej drużyny na tle mocnego zespołu ze Świerzawy.

Opr├│cz pierwszych początkowych minut nasz zesp├│ł kontrolował grę stwarzając sobie dużo dobrych sytuacji bramkowych. Przewaga naszego zespołu została udokumentowana w 50. minucie, gdy Paweł Przerywacz zdobył ładną bramkę po indywidualnej akcji. Wyr├│wnującą bramkę dla zespołu Pogoni zdobył napastnik gospodarzy w 88. minucie spotkania.

W meczu tym widać było zmęczenie naszych młodych zawodnik├│w, kt├│rzy w przeciągu 6 dni rozegrali aż 3 spotkania kontrolne. Cieszy jednak, że dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, stwarzaliśmy sobie dużo sytuacji strzeleckich i generalnie byliśmy lepszym zespołem od wyżej notowanego rywala. Cieszy tez bardzo dobra atmosfera w drużynie i dobra wsp├│łpraca pomiędzy trenerem a zawodnikami, co powinno zaprocentować coraz lepszą grą naszego zespołu w kolejnych spotkaniach.

Konfeks: Maźniak, Strzelczyk, Grządkowski, Freidenberg, Pitner, Chruściński, Norbert Cichy, Bazan, Nowak, Kulikowski, Przerywacz, Havryliuk, Jakub Krupa, Romanow, Żychoniuk, Łoboś, Kołodziejczak, G├│rski
Zwycięstwo senior├│w w sparingu
04/08/2021 8:04
Trzeci mecz sparingowy rozegrali nasi seniorzy w ramach przygotowań do rundy jesiennej w klasie okręgowej. Po zremisowanym pierwszym meczu ze Zrywem Kłębanowice i porażce z czwartoligowym zespołem G├│rnika Złotoryja wygraliśmy z zespołem KS Męcinka. Mecz zakończył się wynikiem 7:3 dla Konfeksu. Bramki zdobyli: Paweł Przerywacz (3), Piotr Bazan (2), Piotr Nowak (1) oraz Konrad Chruściński (1). Trener w tym meczu miał do dyspozycji następujących 18 zawodnik├│w: Maźniak, Strzelczyk, Grządkowski, Freidenberg, Żychoniuk, Chruściński, Bazan, Przerywacz, Cichy, Nowak, Kulikowski, Łoboś, Havryliuk, Pitner, Krupa, Kołodziejczak, Romanow, Rząsa.
Całkowicie przebudowany zesp├│ł Konfeksu tym razem zagrał w składzie zbliżonym do rozgrywek mistrzowskich. W naszym zespole zabrakło tylko 3 zawodnik├│w, kt├│rzy będą grali w naszej drużynie, a z r├│żnych przyczyn nie mogli wystąpić we wczorajszym meczu. Na tle bardzo doświadczonej drużyny gości nasz zesp├│ł zaprezentował się pozytywnie. Szczeg├│lnie mogła się podobać gra w pierwszych 30 minutach, gdy po dobrej kombinacyjnej grze zdobyliśmy ładne bramki po golach Bazana, Nowaka, Chruścińskiego i Przerywacza. W kolejnych minutach trener Eugeniusz Oleśkiewicz wykorzystał w grze wszystkich 7 rezerwowych. Szczeg├│lnie cieszy dobra atmosfera panująca w naszej drużynie i wielka chęć do pracy młodych zawodnik├│w. Bardzo dużym wzmocnieniem naszego zespołu będą wracający z wypożyczeń Piotr Bazan, Piotr Nowak, Kacper Freidenberg, Jarosław Havryliuk. Dobrze także wprowadzili się do zespołu nasi młodzi wychowankowie. Dużą rolę w naszym zespole odgrywać będą doświadczeni zawodnicy Michał Grządkowski, Grzegorz Kulikowski, kt├│rzy wnoszą do drużyny dużo spokoju i umiejętnie wprowadzają do gry młodszych koleg├│w. Na uwagę zasługuje także skuteczność Pawła Przerywacza, kt├│ry zdobył 3 bramki i Piotra Bazana, zdobywcy dw├│ch bramek.

Kolejny mecz nasz zesp├│ł rozegra w najbliższy piątek o godzinie 18:30 w Świerzawie gdy zmierzymy się z beniaminkiem IV ligi Pogonią.
Sparing seniorów Konfeksu
30/07/2021 8:31
W dniu 28.07 nasz zesp├│ł senior├│w rozegrał pierwszy mecz sparingowy z drużyną Zrywu Kłębanowice. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 3:3, a bramki dla naszego zespołu zdobyli Karol Strzelczyk, Grzegorz Kulikowski i Kamil Pitner. W naszym zespole wystąpiło og├│łem 16 zawodnik├│w, kt├│rzy rozegrali dobre spotkanie z doświadczonym zespołem Zrywu. W zespole przeciwnika gościnnie wystąpił grający w Niemczech Kamil Kalicki.
W naszym zespole zabrakło kilku doświadczonych zawodnik├│w, kt├│rzy aktualnie przebywają na wczasach, Michała Grządkowskiego, Adriana Maźniaka i Dawida Sasieli.

Skład Konfeksu: Łoboś, Romanow, Freidenberg, Żychoniuk, Strzelczyk, Kulikowski, Havryliuk, Cichy, Krupa, Chruściński, Mateusz Zieliński, Ząbek, Bazan, Rząsa, Pitner i zawodnik testowany.

Trenerem senior├│w naszego klubu jest Eugeniusz Oleśkiewicz, kt├│ry zaprasza zawodnik├│w chcących spr├│bować swoich sił w naszym Klubie na treningi w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 18:00 na stadionie przy ul. Grabskiego 24.
Eugeniusz Oleśkiewicz trenerem senior├│w
20/07/2021 8:11
Historia zatoczyła koło.
Miło nam poinformować, że po wielu latach pracy w innych klubach wraca do Konfeksu Eugeniusz Oleśkiewicz.

Trener Eugeniusz Oleśkiewicz jest osobą bardzo znaną w środowisku piłkarskim, cieszy się on dużym autorytetem wśr├│d zawodnik├│w i działaczy piłkarskich. Pracował z sukcesami m.in.: w Miedzi Legnica, w Orkanie Szczedrzykowice, w G├│rniku Złotoryja.

Dla każdego klubu okres po spadku nie jest łatwy.
Wierzymy mocno że trener Oleśkiewicz swoją osobowością przywr├│ci entuzjazm i radość z gry naszym młodym zawodnikom.

Życzymy trenerowi udanego powrotu do Konfeksu i powodzenia w nowym sezonie.
Podsumowanie sezonu ÔÇô IV Liga
04/07/2021 15:42
W sezonie 2020/2021 KS Konfeks Legnica grał w IV Lidze Dolnośląskiej ÔÇô Koleje Dolnośląskie. W rywalizacji z nami występowało 19 zespoł├│w. Konfeks na zakończenie rozgrywek zajął 13. miejsce w tabeli, zdobywając w 33 meczach 44 punkty i notując stosunek bramkowy 64:62. W sumie odnieśliśmy 11 zwycięstw, 11 remis├│w i 11 porażek. Na własnym boisku nasi zawodnicy odnieśli 7 zwycięstw, 6 remis├│w i zanotowaliśmy 4 porażki. Stosunek bramkowy na własnym boisku wyni├│sł 33:29. Natomiast na wyjeździe odnieśliśmy 4 zwycięstwa, 5 remis├│w i zanotowaliśmy 7 porażek. Stosunek bramkowy na wyjazdach wyni├│sł 31:33.

Najwyższe zwycięstwo na własnym boisku Konfeks zanotował w meczu z Wł├│kniarzem Leśna - 6:3 oraz z Lotnikiem Jeż├│w Sudecki ÔÇô 5:2. Ponad to w stosunku 4:1 pokonaliśmy Stal Chocian├│w oraz KS Legnickie Pole. Najwyższą przegraną na własnym boisku zanotowaliśmy ze Spartą Rudna ÔÇô 0:5. Jeżeli chodzi o mecze wyjazdowe, to nasze najwyższe zwycięstwa to 4:0 z KS Legnickie Pole, 5:2 z Prochowiczanką Prochowice oraz 3:0 z Kuźnią Jawor.

Najlepszym strzelcem naszego zespołu był Oliver Dańczak, kt├│ry zdobył 18 bramek. Ponadto bramki dla naszego zespołu zdobywali: Adrian W├│jcik (10), Kamil W├│jcik (8), Bartosz Haniecki (7), Bartosz Krupa (7), Mateusz Piotrowski (5), Dominik Plebaniak (3), Kamil Pitner (1), Maciej Sacha (1), Rafał Martinka (1), Maciej Swędzikiewicz (1), Dominik Pazio (1) i Adrian Szpak (1).

W całych rozgrywkach czwartoligowych w naszych barwach wystąpiło 26 zawodnik├│w.

Jako ewenement należy podać fakt, że Kuźnia Jawor, Wł├│kniarz Leśna oraz KS Legnickie Pole rozegrały o 1 mecz więcej od pozostałych drużyn. Najwięcej zyskała drużyna Kuźni, kt├│ra dzięki rozegranemu o 1 mecz więcej utrzymała się w IV Lidze. Gdyby nasz zesp├│ł rozegrał 1 mecz więcej i go wygrał, przeskoczyłby w tabeli końcowej Kuźnię Jawor, ponieważ miał lepszy bilans bezpośrednich mecz├│w. Czekamy w tej chwili na ostateczne decyzje Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej odnośnie składu drużyn, kt├│re otrzymają licencje na grę w IV Lidze w sezonie 2021/2022.

Startując do tego sezonu zdawaliśmy sobie sprawę, że z uwagi na fakt, że z IV Ligi będzie spadać 7 lub 8 drużyn, kwestia utrzymania w tej klasie rozgrywek będzie trudna zar├│wno dla Konfeksu jak i dla większości drużyn. Jednak na zakończenie sezonu mamy duży niedosyt, ponieważ na jakość składu osobowego naszej drużyny powinniśmy spokojnie utrzymać się w tej klasie. Niestety, zabrakło niewiele, ponieważ gdybyśmy zdobyli 1 punkt więcej, mielibyśmy utrzymanie w IV Lidze.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom oraz naszym wiernym kibicom za udział w tych rozgrywkach.