This site will look much better in a browser that supports web standards, but it is accessible to any browser or Internet device.

Nasi Sponsorzy

.
Historia Tenisa Stołowego


Wycinki prasowe
Kontynuując historię sekcji tenisa stołowego przedstawiamy artykuł z gazety legnickiej z dnia 05.02.1993 r. o rodzinie Krystyny i Tadeusza Parylak.
Pani Krystyna była długoletnią trenerką tenisa stołowego w naszym klubie, a w latach 1964-1968 była w ścisłej czołówce krajowej seniorek.Pracowała w naszym klubie przez wiele lat i wychowała wielu świetnych zawodników.artykuł 1
Myślimy, że artykuł ten zaciekawi wielu sympatyków tenisa stołowego, a także inne osoby, ponieważ pani Krystyna, oprócz trenowania w Konfeksie, organizowała także społecznie wiele imprez masowych.
**************************************************************************
W 1993 roku nasza drużyna kobiet awansowała do I ligi. Był to wielki sukces naszego klubu, ponieważ żadna sekcja kobieca w Legnicy do tej pory nie występowała na tak wysokim szczeblu krajowym. Zamieszczamy dziś artykuł pana Grzegorza Szczepaniaka pt. "Konfeks w I lidze" pochodzący z tygodnika Konkrety. artykuł 2
Z artykułu tego dowiemy się wielu ciekawych rzeczy o sekcji tenisa stołowego i o nastrojach wówczas panujących. Przedstawiamy także zdjęcia z tego historycznego dla naszego klubu i Legnicy momentu, czyli awansu do I ligi. Na zdjęciu pierwszym wykonanym bezpośrednio po awansie znajdują się od lewej: trener Mieczysław Paszkiewicz, Jolanta Nalazek, główna księgowa klubu Aleksandra Orłowska, Helena Kozioł, Iwona Martowicz, Piotr Potycz, Beata Pilarczyk, pracownik klubu Iwona Stodulska, sponsor Jerzy Młynarkiewicz. Na zdjęciu drugim świętowanie awansu do I ligi - tradycyjnym szampanem. Pierwszy od lewej Józef Januchowski, znany propagator sportu, wychowawca wielu pokoleń młodych legniczan. Obok niego siedzi pani Krystyna Parylak. Otwierający szampana - sponsor Jerzy Młynarkiewicz oraz Piotr Potycz. Na zdjęciu znajdują się także trener Mieczysław Paszkiewicz oraz nasze świetne zawodniczki Jolanta Nalazek, Helena Kozioł i Beata Pilarczyk.
**************************************************************************
Przedstawiamy kolejny artykuł z prasy legnickiej pióra Marka Szpyry - "Rakietą nad stołem", który powstał o sekcji tenisa stołowego po awansie do I ligi.
artykuł 3, zdjęcie
**************************************************************************
Przedstawiamy zawodniczki, które grały w naszym klubie w I lidze. Na zdjęciu obok prezentacja zespołów przed meczem pierwszoligowym. Widać tu m. in.: ówczesnego prezesa klubu Józefa Jarosza (3. od lewej). Na kolejnych zdjęciach przedstawiamy zdjęcia naszych zawodniczek, które znajdowały się na legitymacjach zawodniczych. Kolejno Helena Kozioł, Beata Pilarczyk, Jolanta Nalazek, Ewelina Krajczyk, Iwona Martowicz.
Gorąco pozdrawiamy nasze ligowe zawodniczki i dziękujemy za wiele wspaniałych chwil, które dzięki wam przeżyliśmy. Jednocześnie proszę o kontakt z dyrektorem klubu Piotrem Potyczem telefonicznie lub mailowo, może macie jakieś zdjęcia, materiały z gry w klubie. deklaracje
**************************************************************************
Przedstawiamy artykuł z tygodnika Konkrety z dnia 20.01.2000 r., którego autorem był początkujący dziennikarz Paweł Jantura. Bardzo ciekawy artykuł opisujący ówczesne sukcesy i problemy sekcji. Zapraszamy do lektury. artykuł 4
**************************************************************************
Przedstawiamy artykuł z tygodnika Konkrety z dnia 20.01.2000 r., którego autorem był początkujący dziennikarz Paweł Jantura. Bardzo ciekawy artykuł opisujący ówczesne sukcesy i problemy sekcji. Zapraszamy do lektury. artykuł 5
**************************************************************************
W dniu dzisiejszym zamieszczamy kilka artykułów o naszej świetnej zawodniczce Marcelinie Strojek, która pod koniec lat 90. Była jedną z najlepszych młodych tenisistek stołowych w Polsce. Marcelina zdobyła m. in.: 2 medale na Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży. W jej dorobku z tej imprezy znalazł się medal srebrny i brązowy.
Wszyscy w klubie cieszyliśmy się jej sukcesami, bo osiągnęła w tej dyscyplinie naprawdę dużo.
Marcelina, jeżeli masz jakieś zdjęcia ze swojej gry w Konfeksie, prosimy o kontakt z dyrektorem Piotrem Potyczem pod numerem: 697 681 150 lub wysyłając maila na adres: ks.konfeks@onet.eu.
artykuł 6, artykuł 7, , artykuł 8, , artykuł 9,
**************************************************************************
W kolejnym dniu prezentacji historii tenisa stołowego przedstawiamy zawodniczki i zawodników, którzy grali w sezonie 1998/1999.
Wybijającymi się młodymi zawodnikami w tym okresie byli: Alicja Najduk, Janusz Kubów, Marek Cholewa, Tomasz i Paweł Jedynak, Krzysztof Marszałek. Wszyscy przedstawieni na zdjęciach proszeni są o kontakt i przekazywanie materiałów i zdjęć z okresy gry w klubie. zdjęcie
Prezentujemy kilka zawodniczek, które grały w 2003 roku. Na zdjęciach są tylko imiona tych zawodniczek. Dla osoby, która jako pierwsza poda ich nazwiska, jest nagroda w formie szalika klubowego.
zdjęcie
**************************************************************************
Konfeks Legnica zawsze na zakończenie sezonu organizuje uroczyste podsumowanie w danej sekcji. Obecnie przedstawiamy zdjęcia z podsumowania sezonu tenisa stołowego, które odbyło się w czerwcu 2008 roku na stadionie Konfeksu. Tradycyjnie było dużo zawodników, rodziców, trenerów i działaczy klubowych. Zawsze były to bardzo miłe spotkania w bardzo dobrej atmosferze, gdy wręczaliśmy dyplomy i nagrody. Podczas uroczystości był grill, słodycze, napoje oraz dla urozmaicenia gra w piłkę nożną.
**************************************************************************
KS Konfeks Legnica w czasie swojej działalności zawsze organizował wiele turniejów dla dzieci i młodzieży. Organizujemy ferie i wakacje z tenisem stołowym. W tej sekcji organizowaliśmy też turnieje dolnośląskie w tenisie stołowym. Przedstawiamy 2 zdjęcia z turnieju z 2000 roku na hali przy ul. Lotniczej. Była to duża impreza z udziałem ponad 100 zawodników z Dolnego Śląska, w której uczestniczył długoletni zasłużony prezes DOZTS Zygmunt Sutkowski. Z ramienia naszego klubu odpowiedzialnym za całą imprezę był dyrektor klubu był Piotr Potycz, a szczególne słowa uznania należą się trenerowi Mieczysławowi Paszkiewiczowi.
**************************************************************************
Na zakończenie tego etapu historii tenisa stołowego przedstawiamy artykuł z prasy lokalnej, który anonsował dnia 01.02.2003 r. nasze zajęcia z tenisa stołowego pod nazwą "Ferie z tenisem stołowym". Na zdjęciu najbardziej zasłużony trener sekcji tenisa stołowego Mieczysław Paszkiewicz, twórca największych sukcesów sportowych tej sekcji. W miarę napływu i zdobywania innych materiałów dotyczących tej sekcji powrócimy do niej w przyszłości..
artykuł 10, artykuł 11, artykuł 12, artykuł 13
**************************************************************************DHTML JavaScript Menu By Milonic